20 lipca 2015

O bezpieczeństwie IT w przystępny sposób - nowa seria filmów Kaspersky Lab Polska

Kaspersky Lab Polska informuje o uruchomieniu nowego cyklu filmów, w których eksperci z firmy będą przystępnym językiem tłumaczyli zagadnienia związane z cyberzagrożeniami i metodami ochrony.


"Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i użytkowników, którzy regularnie proszą nas o przygotowywanie łatwych w odbiorze materiałów poświęconych cyberzagrożeniom, postanowiliśmy wykorzystać do tego celu format wideo. Dzięki temu mamy możliwość obrazowego przedstawienia zagadnień związanych z bezpieczeństwem IT, a wiedza naszych ekspertów może trafić do większej grupy odbiorców, co - mamy nadzieję - przełoży się na zwiększanie bezpieczeństwa w internecie" - powiedział Piotr Kupczyk, dyrektor biura komunikacji z mediami.

Pierwszy odcinek cyklu jest już dostępny online na stronie: https://youtu.be/5eWvfpYRJy8.W filmie Maciej Ziarek - ekspert ds. bezpieczeństwa IT, Kaspersky Lab Polska - opowiada o phishingu, czyli metodach wykorzystywanych przez cyberprzestępców do wyciągania danych od użytkowników oraz infekowania komputerów.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.