18 czerwca 2015

Technologia Bezpieczne pieniądze firmy Kaspersky Lab zdobyła wyróżnienie MRG Effitas

Bezpieczne pieniądze, autorska technologia Kaspersky Lab zapewniająca ochronę płatności online, zdobyła uznanie organizacji MRG Effitas. Na podstawie wyników uzyskanych w czterech testach kwartalnych eksperci z tego niezależnego laboratorium przyznali rozwiązaniu Kaspersky Lab swoje najwyższe wyróżnienie - Online Banking/Browser Security Award 2014/15.


W przeciwieństwie do większości niezależnych laboratoriów, które przeprowadzają testy porównawcze rozwiązań bezpieczeństwa, MRG Effitas ocenia także niezawodność i wydajność ochrony przed zagrożeniami finansowymi. Eksperci regularnie analizują najnowsze wersje wyspecjalizowanego oprogramowania, które zabezpiecza transakcje, oraz uniwersalne rozwiązania, które integrują technologie bezpieczeństwa finansowego. Laboratorium zbadało między innymi Bezpieczne pieniądze - technologię wykorzystywaną w takich produktach jak Kaspersky Internet Security, Kaspersky Total Security czy Kaspersky Small Office Security. Według czterech raportów obejmujących okres od II kwartału 2014 r. do I kwartału 2015 r., technologia ta okazała się jedną z najskuteczniejszych - uzyskując doskonałe wyniki we wszystkich czterech badaniach i zdobywając status MRG Effitas Certified.

Metodologia testowa laboratorium ewoluowała na przestrzeni roku: rozwiązania musiały zwalczać kolekcje wykrytych niedawno, aktywnych szkodliwych programów finansowych oraz zapobiegać wyciekom danych dotyczących płatności podczas transakcji dokonywanych z zainfekowanych już systemów, które miały imitować najpopularniejsze botnety. Ponadto w II kwartale 2014 r. badacze przeprowadzili symulację ataku man-in-the-middle, w III kwartale 2014 r. i w I kwartale 2015 r. próbowali zmylić systemy bezpieczeństwa, wykorzystując triki programistyczne, podczas gdy w IV kwartale 2014 r. obeszli ochronę przeglądarki z pomocą narzędzia Windows Application Compatibility i metody Windows AppInit DLL.


Jewgienij Kasperski, założyciel i dyrektor generalny Kaspersky Lab, odbiera wyróżnienie MRG Effitas

Aby zapewnić równe szanse wszystkim aplikacjom, w niektórych testach wymagano, aby Kaspersky Internet Security działał z wyłączonymi wszystkimi podsystemami z wyjątkiem Bezpiecznych pieniędzy. Nawet z takimi ograniczeniami produkt zdołał skutecznie zablokować wszystkie zagrożenia.

"Nie każda technologia bezpieczeństwa potrafi skutecznie zwalczać aktualne cyberzagrożenia finansowe. Jeszcze mniej rozwiązań jest w stanie zawsze poradzić sobie z tym zadaniem w sytuacji nieustannie zmieniającego się krajobrazu zagrożeń. Technologia Bezpieczne pieniądze konsekwentnie, w każdym teście, udowadnia swoją skuteczność. Dlatego cieszymy się, że możemy przyznać firmie Kaspersky Lab wyróżnienie Online Banking/Browser Security Award 2014/15" - powiedział Swieta Miladinow, założyciel i dyrektor generalny MRG Effitas.

Jewgienij Kasperski, prezes i dyrektor generalny Kaspersky Lab, tak skomentował wyniki badań: "Niezależne testy specjalistyczne są bardzo przydatne zarówno dla klientów, jak i producentów. Cieszę się, że nasze rozwiązania uzyskały dobre wyniki w testach naśladujących realne warunki. Od dawna wiadomo, że ochrona internetowa nie może ograniczać się jedynie do podstawowego oprogramowania antywirusowego; równie istotne jest pełne zabezpieczenie innych aspektów, na przykład finansów".

Bezpieczne pieniądze to jedna z kluczowych technologii bezpieczeństwa stworzonych przez Kaspersky Lab. Służy do ochrony transakcji bankowych i jest zintegrowana z produktami firmy przeznaczonymi dla użytkowników domowych i rozwiązań korporacyjnych. Technologia ta zapewnia wielopoziomową ochronę aktywności finansowej użytkownika - sprawdza komputer pod kątem obecności szkodliwego oprogramowania, gwarantuje autentyczność strony płatności i zabezpiecza transakcje. Więcej informacji o tej technologii znajduje się na stronie http://kaspersky.pl/images/news/klp_whitepaper_bezpieczne_pieniadze.pdf.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.