17 kwietnia 2015

Kaspersky Lab otwiera biuro w Singapurze

Kaspersky Lab informuje, że jego nieustannie rozwijająca się sieć biur na całym świecie obejmuje teraz Singapur. To nowe biuro stanowi 34. przedstawicielstwo firmy. Biura Kaspersky Lab są obecnie zlokalizowane w 31. państwach na 5 kontynentach.


Nowe biuro w Singapurze będzie nadzorować rozwój działalności w kraju, stając się jednocześnie przyszłym centrum działu badawczo-rozwojowego firmy w regionie. Ostatecznie biuro to będzie stanowiło również regionalną kwaterę główną, pełniąc funkcję centrum biznesowego dla szerszego regionu Azji i Pacyfiku.

Lokalizacja nowego biura w Singapurze nie jest przypadkowa - była to strategiczna decyzja zarządu firmy oparta na przynależności tego miasta-państwa do regionu Azji i Pacyfiku - obszaru, który posiada ogromny potencjał pod względem możliwości biznesowych, szczególnie w sektorze korporacyjnym i rządowym.

W Singapurze znajduje się również siedziba nowo otwartej jednostki Interpolu - Global Complex for Innovation (IGCI) - z którą Kaspersky Lab ściśle współpracuje. Firma dostarcza tej największej na świecie międzynarodowej organizacji policyjnej informacje dotyczące zagrożeń, informuje ją na bieżąco odnośnie globalnego krajobrazu szkodliwego oprogramowania, pomaga w dochodzeniach dotyczących cyberincydentów oraz szkoli jej personel. Jeden z głównych badaczy ds. bezpieczeństwa z Kaspersky Lab przeniósł się do Singapuru, aby wspomagać uruchamianie działu Digital Forensics Laboratory IGCI i doradzać na miejscu. Wkrótce dołączą do niego inni czołowi eksperci bezpieczeństwa z Kaspersky Lab, którzy stworzą w Singapurze kompletny zespół badaczy.

Komentując otwarcie nowego biura, Jewgienij Kasperski, prezes i dyrektor generalny Kaspersky Lab, powiedział: "Singapur to jedno z najbardziej rozwiniętych pod względem technicznym państw na świecie, a jednocześnie jedno z głównych centrów finansowych. Jest to miejsce, w którym międzynarodowa firma odnosząca sukcesy musi zaznaczyć swoją obecność. Istotne jest również to, że rząd singapurski w pełni docenia znaczenie cyberbezpieczeństwa i stwarza idealne warunki dla takiej firmy jak nasza. Podczas gdy Singapur dąży do tego, aby stać się jednym z Inteligentnych Państw na świecie, my posiadamy możliwości, aby wspierać to miasto-państwo i pomagać mu rozwijać się".

Równolegle z otwarciem nowego biura Kaspersky Lab nawiązał współpracę z singapurską radą ds. rozwoju gospodarczego, zachęcając studentów z Singapuru, aby odbyli staż w globalnej centrali firmy.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.