18 marca 2015

Flagowe rozwiązania bezpieczeństwa Kaspersky Lab dostępne w ramach ekosystemu Parallels APS

Kaspersky Lab informuje o uzyskaniu certyfikatu Parallels APS 2.0 dla Kaspersky APS Package, dzięki czemu może oferować za pośrednictwem ekosystemu Parallels APS dwa produkty: Kaspersky Internet Security - multi-device oraz Kaspersky Small Office Security.


Parallels APS to popularny w branży bezpłatny i otwarty standard usług pozwalających na grupowanie i szybkie wdrażanie rozwiązań opartych na chmurze.

Kaspersky Internet Security - multi-device to oparte na jednej licencji wieloplatformowe rozwiązanie bezpieczeństwa klasy konsumenckiej, które zabezpiecza dowolną kombinację sprzętu: komputery z systemem Windows oraz OS X, a także smartfony i tablety z Androidem. Produkt zapewnia bezpieczeństwo wielu urządzeń oraz ochronę w czasie rzeczywistym przed szkodliwym oprogramowaniem, a także zabezpieczenie przed kradzieżą.

Małe firmy stają wobec tych samych cyberzagrożeń co duże organizacje, często jednak nie mają czasu ani zasobów, aby konfigurować złożone rozwiązania bezpieczeństwa IT czy zarządzać nimi. Kaspersky Small Office Security zapewnia technologie ochrony klasy biznesowej, które w założeniu są proste w instalacji, konfiguracji i uruchomieniu. Rozwiązanie to chroni komputery PC oraz serwery plików oparte na systemie Windows, jak również smartfony i tablety z Androidem w celu zabezpieczenia transakcji bankowości online, danych biznesowych oraz informacji powierzanych przez klientów.

Dzięki certyfikatowi APS 2.0 Kaspersky Internet Security - multi-device oraz Kaspersky Small Office Security są dostępne w celu łatwej integracji i szybkiej dystrybucji przez dostawców usług w chmurze. Certyfikat ten otwiera również możliwość dystrybucji innych produktów Kaspersky Lab za pośrednictwem APS w przyszłości.

"Cieszymy się, że Kaspersky Lab dołączył do ekosystemu APS" - powiedział Aleks Daniluk, wicedyrektor działu Partner Ecosystem and Strategic Alliances, Parallels. "Firmy Kaspersky Lab i Parallels współpracowały ze sobą już podczas procesu rozwoju APS, czego rezultatem jest wysokiej jakości integracja, którą partnerzy Parallels Automation mogą łatwo wdrożyć i sprzedać w miarę rozszerzania swojej oferty rozwiązań bezpieczeństwa".

"Dzięki ekosystemowi Parallels dostarczanie naszych zaawansowanych rozwiązań zarówno użytkownikom domowym, jak i małym firmom stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek" - powiedział Aleksiej Gromyko, szef działu odpowiedzialnego za projekty subskrypcyjne, Kaspersky Lab. "To przyszłościowe wspólne przedsięwzięcie pozwoli nam połączyć wysiłki w celu zapewniania szybkich i wygodnych usług dla dostawców usług w chmurze, ich użytkowników oraz globalnej społeczności xSP".

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.