4 marca 2015

Rozwiązanie Kaspersky Lab do szyfrowania danych zdobywa uznanie w branży

Kaspersky Lab informuje, że organizacja Forrester Research Inc. wysoko oceniła firmę w swoim badaniu rozwiązań do szyfrowania dla punktów końcowych. Według Forrester Wave™ Endpoint Encryption, Q1 2015*, rozwiązanie Kaspersky Lab może sprawdzić się w firmach poszukujących wszechstronnego pakietu bezpieczeństwa punktów końcowych w atrakcyjnej cenie.


W raporcie możemy przeczytać: „Rozwiązanie do szyfrowania punktów końcowych firmy Kaspersky Lab jest unikatowe, ponieważ narzędzia w ramach szyfrowania punktów końcowych nie są sprzedawane oddzielne w stosunku do całego pakietu bezpieczeństwa. Daje to ekspertom ds. operacyjnych oraz bezpieczeństwa korzyści związane z łatwością zarządzania i integracji polityki ochrony. Rozwiązania mobilne firmy są wszechstronne i obejmują szyfrowanie punktów końcowych, plików/folderów oraz kontrolę nośników”.

Aby zakwalifikować się do badania Forrester Wave, firmy musiały spełnić kilka kryteriów obejmujących: dostępność w sprzedaży komponentu szyfrowania w czasie przeprowadzania badania, połączenie kilku technologii szyfrowania w jednym produkcie, ponad 1 000 klientów korporacyjnych (z których każdy posiada ponad 1 000 pracowników) oraz/lub sprzedaż ponad miliona licencji od momentu wydania produktu.

Rozwiązanie Kaspersky Lab zapewniające szyfrowanie, dostępne w ramach Kaspersky Endpoint Security for Business, to skuteczne narzędzie służące do ochrony danych korporacyjnych na różnych poziomach – folderów, plików lub dysków – w zależności od wymagań klientów. Komponent ten może być zarządzany za pośrednictwem scentralizowanej konsoli administracyjnej, co jeszcze bardziej usprawnia pracę działu IT.

Więcej informacji na temat rozwiązań Kaspersky Lab przeznaczonych do szyfrowania danych oferowanych w ramach Kaspersky Endpoint Security for Business znajduje się na stronie http://www.kaspersky.pl/products.html?s=kes4b_advanced.

* Raport sporządzony przez Chrisa Shermana, 16 stycznia 2015 r.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.