3 marca 2015

Kaspersky Internet Security oraz Kaspersky Internet Security for Android wygrywają w teście magazynu Komputer Świat

Kaspersky Internet Security 2015 - produkt przeznaczony do ochrony komputerów domowych przed wszelkimi zagrożeniami internetowymi - zwyciężył w teście popularnego, polskiego magazynu Komputer Świat. Wyniki testu zostały opublikowane w numerze 4/2015 magazynu. Kaspersky Internet Security pokonał konkurencję i został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem: „Komputer Świat JAKOŚĆ”. Także produkt firmy przeznaczony do ochrony urządzeń mobilnych - Kaspersky Internet Security for Android - zajął pierwsze miejsce w redakcyjnym teście.


Redakcja magazynu Komputer Świat przetestowała 8 najnowszych wersji uznanych komercyjnych pakietów Internet Security dostępnych w Polsce, skupiając się na tym, jak programy radzą sobie z realnymi zagrożeniami, na które użytkownicy mogą natknąć się każdego dnia. W trakcie testu redakcja Komputer Świata współpracowała z ekspertami z niezależnych laboratoriów AV-Test oraz AV-Comparatives. W analizie użyto ponad 180 000 próbek zagrożeń, z którymi musiały zmagać się testowane pakiety. Poza jakością wykrywania zagrożeń, eksperci ocenili także, w jakim stopniu ochrona spowalnia pracę komputera. Kaspersky Internet Security 2015 pokonał konkurencję, zajął pierwsze miejsce w teście i został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem "Komputer Świat JAKOŚĆ".

Podsumowując wyniki programu Kaspersky Internet Security 2015, Rafał Kamiński z magazynu Komputer Świat, autor testu, napisał: "Kolejny raz Kaspersky Internet Security obronił pierwszą pozycję - pakiet oferuje najlepszą kombinację skuteczności ochrony, komfortu obsługi i zużycia zasobów, zwiększając nawet przewagę nad konkurencją. Mocne strony tego pakietu to najlepsza ochrona antywirusowa i sieci oraz najprostsza obsługa spośród testowanych programów".

W części testu poświęconej rozwiązaniom bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych eksperci z Komputer Świata także przetestowali 8 produktów, które wystawiono na działanie 9 300 szkodliwych programów. Z uwagi na to, że smartfony i tablety - w przeciwieństwie do komputerów - łatwo zgubić, podczas testu przeanalizowano także skuteczność funkcji antykradzieżowych. Kaspersky Internet Security for Android zwyciężył w teście i został uhonorowany dwoma wyróżnieniami: "Komputer Świat JAKOŚĆ" oraz "Komputer Świat CENA/JAKOŚĆ".

Podsumowując wyniki programu Kaspersky Internet Security for Android, Michał Pisarski z magazynu Komputer Świat, autor testu bezpieczeństwa mobilnego, napisał: "Na czele również mobilnie: tak jak na pecetach najlepszą ochronną oferuje Kaspersky. Program w stosunku do ubiegłego roku jest jeszcze lepszy. Dobre oceny uzyskał za obronę przed wirusami i phishingiem oraz lokalizowanie i blokowanie w przypadku utraty telefonu".

Kaspersky Internet Security 2015 jest dostępny w Polsce jako element pakietu Kaspersky Internet Security - multi-device. Oprócz ochrony komputerów PC standardowa licencja na produkt Kaspersky Internet Security - multi-device pozwala zabezpieczyć dowolną kombinację dwóch urządzeń, takich jak smartfon, tablet oraz komputer Mac. Licencja ta może być dowolnie przenoszona między urządzeniami w miarę potrzeb użytkownika. Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie http://kaspersky.pl/kis.


Kaspersky Internet Security for Android jest dostępny jako samodzielny produkt lub element pakietu Kaspersky Internet Security - multi-device. Wersja bezpłatna oferuje ochronę podstawową, a pełny pakiet funkcji bezpieczeństwa jest dostępny po zakupie wersji premium. Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie http://www.kaspersky.pl/kis_android.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.