21 stycznia 2015

Jewgienij Kasperski będzie mówił w Davos o zwalczaniu najpoważniejszych cyberzagrożeń

Jewgienij Kasperski, prezes i dyrektor generalny Kaspersky Lab, będzie dyskutował na temat najbardziej palących kwestii dotyczących cyberbezpieczeństwa podczas sesji panelowej w ramach Światowego Forum Ekonomicznego, które odbywa się w tym tygodniu w Davos.


W dyskusji, zaplanowanej na 24 stycznia, wezmą również udział: Thomas Hendrik Ilves, prezydent Estonii; Jean-Paul Laborde, dyrektor Rady Bezpieczeństwa ONZ, Komitet Wykonawczy Komisji ds. Zwalczania Terroryzmu; oraz Bradford L. Smith, wiceprezes Microsoft Corporation. Zespół ten zastanowi się, w jaki sposób można zrównoważyć bezpieczeństwo i prywatność w dobie internetu, jak stworzyć elastyczne mechanizmy cyberobrony na poziomie krajowym i w jaki sposób współpraca międzynarodowa może ogólnie zwiększyć globalne cyberbezpieczeństwo. Sesja panelowa odbędzie się w sali konferencyjnej Aspen 2 Centrum Kongresowego Davos o godz. 9.15.

Przed spotkaniem Jewgienij Kasperski powiedział: "Znaczenie cyberbezpieczeństwa rośnie wraz ze wzrostem naszej zależności od sieci komputerowych i urządzeń połączonych z internetem. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos to doskonała okazja dla przywódców światowych, aby zastanowili się nad najbardziej palącymi kwestiami w dziedzinie cyberprzestrzeni. Z roku na rok widzę, jak cyberzagrożenia oraz sposoby ich zwalczania zyskują coraz większe znaczenie w agendzie forów ekonomicznych w Davos".

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego, które jest organizowane w małym szwajcarskim ośrodku narciarskim w Davos w dniach 21-24 stycznia 2014 r., Jewgienij Kasperski spotka się z wieloma urzędnikami wyższego szczebla oraz przedstawicielami biznesu z różnych państw. Jewgienij Kasperski dodał: "Widzę, że ochrona krytycznej infrastruktury przed cyberatakami stała się jednym z istotnych priorytetów dla przywódców światowych. Moja firma badała i zwalczała niektóre z najbardziej wyrafinowanych cyberataków w historii, a taka wiedza jest dzisiaj niezwykle pożądana".

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.