16 stycznia 2015

Kaspersky Lab umocnił swoją pozycję "Lidera" w raporcie Magic Quadrant Gartnera

Kaspersky Lab po raz czwarty znalazł się w gronie "Liderów" w raporcie Gartner Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms*. Firma została zakwalifikowana do tej prestiżowej grupy przez ekspertów z organizacji Gartner na podstawie wyników w kategoriach "kompletność wizji" oraz "zdolność realizacji".


W raporcie Magic Quadrant producenci objęci badaniem są klasyfikowani do czterech grup: "Leaders", "Challengers", "Visionaries" oraz "Niche Players". Kaspersky Lab znalazł się w grupie liderów czwarty rok z rzędu na podstawie kryteriów kompletności wizji oraz zdolności realizacji. Firma nieustannie wzmacnia swoją pozycję w tej grupie i pod względem "kompletności wizji" posiada drugi najlepszy wynik wśród liderów.

"Jesteśmy dumni, że czwarty rok z rzędu uplasowaliśmy się w gronie 'Liderów' w raporcie Gartner Magic Quadrant. Wierzymy, że było to możliwe dzięki naszym nieustannym wysiłkom, aby rozszerzyć zastosowanie naszych technologii analizy zagrożeń poza ochronę antywirusową i dostarczać rozwiązania bezpieczeństwa dla wirtualnych oraz mobilnych miejsc pracy" - skomentował Nikita Szwecow, dyrektor ds. technologicznych.

Pełny raport "Gartner Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms" opracowany przez Petera Firstbrooka, Johna Girarda oraz Neila MacDonalda 22 grudnia 2014 r. jest dostępny na stronie http://www.gartner.com/technology/reprints.do?id=1-26CZK42&ct=141223&st=sb.

Metodologia Gartner Magic Quadrant

Gartner Magic Quadrant to coroczny raport z badań rynkowych oparty na kompleksowej analizie platform do ochrony punktów końcowych 18 dostawców ochrony IT. Może być wykorzystywany jako punkt odniesienia dla firm, które chcą ocenić dostawców i produkty z branży bezpieczeństwa IT, oraz odgrywać istotną rolę w decyzjach przedsiębiorstw dotyczących zakupów na skalę globalną.

Gartner nie popiera żadnych producentów, produktów czy usług przedstawianych w swoich publikacjach badawczych ani nie doradza użytkownikom, aby wybierali technologie tylko tych producentów, którzy otrzymali najwyższe oceny. Publikacje badawcze przedstawiają opinie organizacji badawczej Gartnera i nie należy ich interpretować jako stwierdzeń stanu faktycznego. Gartner nie udziela żadnych gwarancji, wyraźnych ani dorozumianych, odnośnie tego badania, w tym gwarancji przydatności handlowej lub użyteczności do określonego celu.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.

* Gartner, Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms, Peter Firstbrook, John Girard, Neil MacDonald, 22 grudnia 2014 r.