2 października 2002

I Konferencja Partnerów Kaspersky Lab Polska - Krynica, 28-29 września 2002.

W dniach 28-29 września w centrum szkoleniowym hotelu Motyl w Krynicy odbyła się pierwsza Konferencja Partnerów Kaspersky Lab Polska. W programie oprócz szkolenia z zakresu licencjonowania odbyły się wykłady na temat produktów, nowych technologii i planów firmy na przyszłość.


W ramach konferencji wystąpili między innymi dyrektor ds. technicznych Kaspersky Lab Alexey Komkov i dyrektor ds. marketingu strategicznego Leonid Reznik. Drugiego dnia spotkania odbyły się warsztaty techniczne, na których specjaliści Kaspersky Lab Polska omawiali wiele zagadnień technicznych związanych z instalacją i obsługą programów Kaspersky Anti-Virus.

W konferencji wzięło udział ponad 40 dystrybutorów z całej Polski. Cztery firmy zajmujące się dystrybucją oprogramowania Kaspersky Anti-Virus w dowód uznania otrzymały tytuł "Dystrybutora Roku 2002". Do wyróżnionych należą: firma Marken Systemy Antywirusowe z Gdyni, Technologie Internetowe S.A. z Lublina, B3 System i Point Associates z Warszawy. Przedstawiciele firm biorących udział w konferencji otrzymali certyfikaty potwierdzające znajomość oprogramowania Kaspersky Anti-Virus, zasad licencjonowania i sprzedaży oraz obsługi technicznej produktów Kaspersky Lab. Jest to pierwsza grupa dystrybutorów, która została wpisana w poczet nowej struktury sprzedaży oprogramowania Kaspersky Anti-Virus. Zmiany te mają na celu usystematyzowanie sieci sprzedaży, podniesienie jej kwalifikacji i polepszenie przepływu informacji.

Bardzo ważnym elementem konferencji były dyskusje i rozmowy panelowe o planach, nowych produktach i strategiach sprzedaży proponowanych przez Kaspersky Lab. Wszystkie spostrzeżenia Partnerów zostały zanotowane i będą szczegółowo analizowane podczas wprowadzania nowych rozwiązań. Taki dialog pomiędzy producentem oprogramowania a Partnerami handlowymi ma szczególne znaczenie, gdyż pozwala na kształtowanie produktu zgodnie z potrzebami klienta i możliwościami rynku.

Ukoronowaniem sobotniego, bardzo pracowitego dnia było ognisko w górach. I chociaż było chłodno to humory dopisywały, a rozmowy i zabawa trwały do późnych godzin nocnych.