5 grudnia 2014

Content Analysis System firmy Blue Coat teraz z technologiami Kaspersky Lab

W ramach współpracy technologicznej Content Analysis System S500 firmy Blue Coat zawiera teraz czołową w branży technologię białych list oraz wyróżniany nagrodami silnik antywirusowy Kaspersky Lab. Dzięki tej kooperacji klienci Blue Coat będą lepiej chronieni przed znanymi zagrożeniami jak i lukami zero-day, na które nie ma jeszcze łat.Moduł białej listy sprawdza, czy pliki wykonywalne przesyłane za pośrednictwem bram internetowych znajdują się w specjalnej bazie danych tworzonej na bieżąco przez ekspertów z Kaspersky Lab. Obecnie zawiera ona ponad miliard próbek plików, które zostały sprawdzone pod kątem szkodliwej aktywności, i jest nieustannie aktualizowana przy użyciu informacji dotyczących nowych aplikacji. Technologia ta pozwala również aktywować tryb domyślnej odmowy, zabraniający przesyłania plików, które nie znajdują się na białej liście. Funkcja ta jest szczególnie istotna dla zabezpieczenia ciągłości operacyjnej infrastruktury krytycznej i przemysłu.

Drugim komponentem dodanym do rozwiązania firmy Blue Coat jest silnik antywirusowy Kaspersky Lab, który łączy metody heurystyczne i oparte na sygnaturach w celu wykrywania szkodliwego oprogramowania. W połączeniu z modułem białej listy skanuje on tylko te pliki, które nie są uwzględnione w bazie obiektów zaufanych, oszczędzając tym samym moc obliczeniową i zasoby bramy internetowej.

„Jesteśmy dumni, że możemy udostępnić nasze technologie analizy zagrożeń firmie Blue Coat – pierwszemu partnerowi technologicznemu, który zastosował tę czołową w branży technologię w swoich bramach internetowych, zapewniając wysoką niezawodność i skuteczną ochronę infrastruktury IT klientów” – powiedział Nikita Szwecow, dyrektor ds. technologicznych, Kaspersky Lab.

„Rozwiązanie Advanced Threat Protection firmy Blue Coat oraz jego kluczowy komponent, Content Analysis System, to sprawdzone, niezawodne narzędzie bezpieczeństwa informacyjnego. Technologie Kaspersky Lab odgrywają istotną rolę w zapewnieniu tej niezawodności. Uważamy, że nasze najnowsze rozwiązanie - Content Analysis System S500 z przepustowością 1 Gbps, będzie jeszcze skuteczniej zwalczało cyberzagrożenia występujące we współczesnym środowisku internetowym” – zauważył Kevin Flynn, dyrektor ds. marketingu produktów, Blue Coat Systems.

Więcej informacji na temat produktu Blue Coat wyposażonego w technologie Kaspersky Lab znajduje się na stronie https://www.bluecoat.com/products/content-analysis-system-atp.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.