31 października 2014

Liczba tygodnia: Kaspersky Lab dostarcza 4 petabajty aktualizacji bezpieczeństwa każdego miesiąca

Kaspersky Lab dostarcza 60 000 aktualizacji miesięcznie do wszystkich swoich produktów bezpieczeństwa na całym świecie. Aby dotarły one do wszystkich użytkowników, konieczne jest przesłanie 4 petabajtów (4 milionów gigabajtów). To mniej więcej tyle samo co milion filmów czy ponad 10 milionów książek. Gdyby ułożyć wszystkie te tomy w stos, powstałaby wieża sięgająca do księżyca.


Podczas każdej aktualizacji zostają odnowione bazy sygnatur, pobrane najnowsze zmiany w produktach oraz dostarczone inne istotne dodatki, a wszystkie operacje odbywają się w tle. Wszystkie te dane wraz z inteligentnymi technologiami proaktywnymi Kaspersky Lab chronią użytkowników i ich dane przed działaniami cyberprzestępców. Każdego dnia eksperci z Kaspersky Lab analizują ponad 300 000 próbek niebezpiecznego szkodliwego oprogramowania i dodają je do bazy danych - jest to ponad 100 milionów próbek szkodliwego kodu rocznie.Podczas wysyłania uaktualnień do użytkowników przesyłanych jest 14 gigabitów (czyli 1,75 gigabajtów) na sekundę. Każdego dnia aktualizacje te są dostarczane do około 25 milionów unikatowych adresów IP w 200 krajach i terytoriach. Tym samym, by uaktualnić aplikacje bezpieczeństwa na komputerach wszystkich użytkowników, Kaspersky Lab musi przesłać każdego miesiąca 4 petabajty (4 miliony gigabajtów) informacji. Użytkownik prawie nie zauważa tej żmudnej, drobiazgowej pracy ekspertów, ponieważ aktualizacje są instalowane automatycznie w tle i proces ten nie obciąża zasobów komputera.

Więcej informacji o wiedzy eksperckiej umożliwiającej dostarczanie aktualizacji antywirusowych oraz o najbardziej odległych i niespodziewanych miejscach, do których docierają uaktualnienia Kaspersky Lab, znajduje się w języku angielskim na blogu Jewgienija Kasperskiego, prezesa i dyrektora generalnego Kaspersky Lab: http://eugene.kaspersky.com/2014/10/21/antivirus-security-updates-patch-upgrade.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.