29 maja 2014

Kaspersky Lab, niezdobyty mur, który strzeże miejsca pracy Ferrari

Maranello Ferrari szczyci się innowacyjnością, technologią oraz ekskluzywnością swoich produktów - jest to atut, który musi być nieustannie chroniony i strzeżony. To samo dotyczy działalności Ferrari w Formule 1, gdzie dane są jeszcze bardziej tajne.


Dlatego też Ferrari stosuje najbardziej rygorystyczne środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa firmie, zarówno jeśli chodzi o jej podstawową działalność, jak i wyścigi. Zadanie to powierzył Kaspersky Lab, firmie, która stanowi lidera w zakresie oprogramowania bezpieczeństwa technologii informatycznych służących do ochrony poufnych danych.

Bezpieczeństwo IT jest niezwykle istotne w każdym aspekcie działalności Ferrari, ponieważ dane tej firmy są przesyłane na całym świecie i zawierają tajne informacje odnoszące się do nowych produktów lub technologii dotyczących sportów wyścigowych. Posiadanie partnera najwyższej klasy oznacza wzrost wyników samej marki Maranello: lekkie, ale niezwykle wydajne programy chronią poufne dane bez spowalniania procesu rozwoju, sprawiając, że praca może przebiegać całkowicie bezpiecznie.

Ochrona Kaspersky Lab obejmuje również wirtualną aleję serwisową zlokalizowaną w Maranello - zdalny warsztat zespołu Scuderia Ferrari startującego w Formule 1, który analizuje ogromną ilość danych wysyłanych w czasie rzeczywistym z samochodów na torze.

Studium przypadku dotyczące współpracy technicznej Kaspersky Lab z Ferrari można obejrzeć na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=DQmNqLo01Rw&feature=youtu.be.

Żródło: FerrariInformację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.