13 maja 2014

Kaspersky Internet Security wygrywa w niezależnym półrocznym teście

Kaspersky Internet Security został oceniony jako najlepsze rozwiązanie w teście wytrzymałościowym przeprowadzonym w okresie od września 2013 r. do lutego 2014 r. przez ekspertów z niezależnego laboratorium AV-TEST. Produkt firmy Kaspersky Lab uzyskał najwyższe wyniki w wykrywaniu szkodliwego oprogramowania, a jednocześnie wykazał mniejsze obciążenie systemu niż jakikolwiek inny testowany produkt.


Test wytrzymałościowy AV-TEST to rozszerzone badanie, w którym analizowane są różne pakiety bezpieczeństwa internetowego w trzech dwumiesięcznych okresach na różnych systemach operacyjnych - Windows XP, Windows 7 oraz Windows 8.1. Ta metoda testowa pomaga znaleźć najlepsze rozwiązanie poprzez analizowanie jego skuteczności w dłuższym czasie - w przeciwieństwie do tradycyjnych testów, za pomocą których można sprawdzić możliwości ochrony jedynie w danym momencie.

Eksperci ocenili 24 pakiety bezpieczeństwa różnych producentów w trzech kategoriach. W pierwszej kategorii - ochrona - zbadano możliwości rozwiązań w zakresie wykrywania referencyjnego zestawu szkodliwego oprogramowania oraz identyfikowania nowych nieznanych wcześniej szkodliwych programów. Druga kategoria - obciążenie systemu - określała wpływ pakietu bezpieczeństwa na działanie systemu i opóźnienia w instalacji lub wykonywaniu programów, odpowiedziach stron internetowych i pobieraniu danych. Ostatnia kategoria - użyteczność - miała na celu ocenę poprawnej identyfikacji legalnych programów i stron internetowych.

Pakiet Kaspersky Internet Security osiągnął najlepsze wyniki w testach prowadzonych w ciągu sześciu miesięcy i uzyskał 17,8 punktu na 18 możliwych. W kategoriach użyteczność i ochrona rozwiązanie zdobyło maksymalną liczbę punktów, wykrywając 100% spośród 60 000 znanych szkodliwych programów oraz identyfikując wszystkie z około 400 próbek szkodliwego oprogramowania zero-day w teście polegającym na odwiedzaniu zainfekowanych niedawno stron internetowych i otwieraniu podejrzanych załączników do e-maili. Co więcej, Kaspersky Internet Security zdobył również 5,8 na 6 punktów w teście obciążenia systemu, wyprzedzając swojego najbliższego rywala o 0,3 punktu.

"Użytkownicy współczesnych pakietów bezpieczeństwa nie chcą zakłóceń - zarówno ze strony wirusów, jak i programów antywirusowych. Oprócz podstawowych funkcji wykrywania i neutralizowania szkodliwego oprogramowania równie ważne jest to, aby rozwiązanie nie obciążało nadmiernie zasobów systemu oraz nie generowało fałszywych trafień. Imponujące wyniki uzyskane w teście przez Kaspersky Internet Security odzwierciedlają optymalny poziom wygody, jaką oprócz niekwestionowanej ochrony systemów zapewniamy naszym klientom" - powiedział Oleg Iszanow, dyrektor ds. badań dotyczących zwalczania szkodliwego oprogramowania, Kaspersky Lab.

Więcej informacji na temat omawianego badania znajduje się na stronie http://www.av-test.org/en/news/news-single-view/win-xp-7-81-internet-security-suites-complete-an-endurance-test-lasting-6-months.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.