9 maja 2014

Blog prowadzony przez Kaspersky Lab w serwisie SecureList zdobywa wyróżnienie Info Security Global Excellence Award

Kaspersky Lab informuje, że prowadzony przez firmę serwis SecureList został uhonorowany złotym wyróżnieniem dla najlepszego bloga podczas rozdania nagród Info Security Global Excellence Awards. Program Global Excellence Awards powstał w celu uhonorowania osiągnięć oraz pozytywnego wkładu organizacji i indywidualnych osób na całym świecie w każdej dziedzinie bezpieczeństwa.


SecureList dostarcza najistotniejsze informacje dotyczące współczesnych cyberzagrożeń, takich jak szkodliwe oprogramowanie, spam, phishing, ataki ukierunkowane, ataki APT i DDoS. W serwisie tym, który stanowi oficjalne źródło informacji od Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT) firmy Kaspersky Lab, opublikowano wiele szczegółowych raportów badawczych dotyczących wykrycia przez Kaspersky Lab najbardziej wyrafinowanych cyberataków ostatnich lat, takich jak Duqu, Gauss, Flame, Red October czy Madi.

SecureList to nie tylko najświeższe wiadomości na temat badań dotyczących zagrożeń oraz raporty miesięczne, kwartalne i roczne. Na blogu znaleźć można również informacje o powszechnych zagrożeniach, na jakie narażeni są użytkownicy w codziennym życiu cyfrowym. Nie brakuje również wskazówek, które pomagają chronić cenne informacje.

"Serwis SecureList został stworzony zgodnie z zasadą, że wszyscy użytkownicy - zarówno firmy, jak i klienci indywidualni - powinni mieć łatwy dostęp do źródła informacji, które pozwolą im być na bieżąco z aktualnymi zagrożeniami. Wyróżnienie to pokazuje, że osiągnęliśmy nasz cel, jakim jest dostarczanie cennych i przydatnych dla wszystkich użytkowników informacji o zagrożeniach. Ponadto, potwierdza czołową pozycję Kaspersky Lab w zakresie badań i wiedzy dotyczącej zagrożeń" - powiedział Ryan Naraine, szef amerykańskiego oddziału Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT), Kaspersky Lab.

Informacje o Info Security Products Guide

Przewodnik Info Security Products Guide odgrywa ważną rolę w uświadamianiu użytkownikom wyborów, jakich mogą dokonywać w zakresie ochrony swoich zasobów cyfrowych. Publikacja ta jest przeznaczona dla osób, które szukają informacji o zagrożeniach bezpieczeństwa oraz środków zapobiegawczych, jakie mogą podjąć. Czytelnicy odkryją w przewodniku bogactwo informacji dotyczących m.in. przełomowych technologii, najlepszych scenariuszy wdrożenia, osób i technologii kształtujących bezpieczeństwo informacyjne oraz badań rynku, które pomagają w podjęciu najtrafniejszych decyzji dotyczących bezpieczeństwa. Wyróżnienia Info Security Products Guide Awards stanowią uznanie i uhonorowanie doskonałości we wszystkich obszarach bezpieczeństwa informatycznego. Więcej informacji znajduje się na stronie www.infosecurityproductsguide.com.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.