15 kwietnia 2014

Wzorowa ochrona: Kaspersky Internet Security blokuje wszystkie zagrożenia w teście AV-TEST

Flagowy produkt Kaspersky Lab przeznaczony dla użytkowników domowych - Kaspersky Internet Security - zablokował wszystkie zagrożenia w teście Bi-Monthly Certification January-February 2014 przeprowadzanym przez AV-Test, niezależne niemieckie centrum badawcze. Rozwiązanie Kaspersky Lab zdobyło pierwsze miejsce, uzyskując 17,5 punktu na 18 możliwych.


Zgodnie z procedurami AV-TEST, w testach ocenia się rozwiązania bezpieczeństwa, w których zastosowano ustawienia domyślne. Bazy antywirusowe produktów są aktualizowane na krótko przed testem. Ponadto, rozwiązania mogą korzystać z własnych usług opartych na chmurze w celu uzyskania świeżych informacji o najnowszych zagrożeniach. Te ustawienia testowe dokładnie odzwierciedlają warunki, w których działają rozwiązania na większości komputerów domowych.

Kaspersky Internet Security skutecznie zneutralizował 100% zagrożeń w dwóch kolekcjach przygotowanych przez ekspertów z AV-TEST. Rozwiązanie wygenerowało tylko jedno fałszywe trafienie (legalne oprogramowanie zidentyfikowane jako szkodliwe), uzyskując lepsze wyniki niż pozostali uczestnicy. W ostatecznym wyniku rozwiązanie firmy Kaspersky Lab uzyskało 17,5 punktów - najlepszy rezultat w teście, któremu dorównały tylko dwa produkty konkurencyjne.

"Zaletą metodologii AV-TEST jest to, że wyniki testów wskazują, które rozwiązanie bezpieczeństwa działa najskuteczniej w warunkach typowych dla codziennego korzystania z internetu przez większość osób. Kaspersky Internet Security regularnie znajduje się w gronie liderów, skutecznie blokując zagrożenia bez generowania fałszywych trafień" - powiedział Oleg Iszanow, dyrektor działu Anti-Malware Research, Kaspersky Lab.

Test został przeprowadzony na 64-bitowej wersji systemu Windows 7 z zainstalowanym dodatkiem Service Pack 1.

Produkty firmy Kaspersky Lab regularnie uczestniczą i wygrywają w testach przeprowadzanych przez niezależne laboratoria. W roku 2013 produkty firmy uzyskiwały pierwsze miejsce w tych testach częściej niż oprogramowanie bezpieczeństwa jakiegokolwiek innego producenta.

Pełny raport z testu przeprowadzonego przez AV-TEST jest dostępny na stronie http://www.av-test.org/en/tests/home-user/windows-7/janfeb-2014.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.