18 marca 2014

Kaspersky Lab udoskonala ochronę serwerów poczty z systemem Linux o dostęp do chmury oraz nowe funkcje zarządzania

Kaspersky Lab informuje o opublikowaniu uaktualnienia MP1 dla Kaspersky Security for Linux Mail Server. Dodatek zawiera liczne usprawnienia w zakresie możliwości zarządzania oraz ogólnej skuteczności ochrony oferowanej przez rozwiązanie, które uzyskało już rewelacyjne wyniki w niezależnych testach.


Udoskonalony Kaspersky Security for Linux Mail Server zapewnia teraz pełną integrację z systemem Kaspersky Security Network, który w oparciu o technologię chmury dostarcza w czasie rzeczywistym ekspertom firmy informacje o zagrożeniach uzyskane od milionów użytkowników na całym świecie, dzięki czemu klienci mogą być chronieni przed najnowszymi zagrożeniami. Dodatek MP1 zapewnia udoskonalone wykrywanie spamu oraz nowe możliwości wykrywania phishingu, oznaczając zawarte w wiadomościach e-mail odsyłacze do stron phishingowych, które nie zostały zatrzymane przez filtr antyspamowy. Nowe możliwości filtrowania poczty pozwalają administratorom zablokować lub ograniczyć ilość masowych wysyłek pochodzących z legalnych źródeł, co przyczynia się do zmniejszenia ruchu sieciowego i liczby niechcianych wiadomości, które zakłócają pracę.

W szczególności, Kaspersky Security for Linux Mail Server wykorzystuje teraz nowe techniki analizy adresów URL, które badają zawarte w wiadomościach e-mail odsyłacze, aby sprawdzić, czy przekierowują one użytkownika na szkodliwą stronę internetową. Jest to szczególnie przydatne w przypadkach, gdy nieszkodliwe strony zostały niedawno zaatakowane i infekują odwiedzających szkodliwym oprogramowaniem. Nowa technologia firmy Kaspersky Lab automatycznie przeskanuje pozornie nieszkodliwy odsyłacz, zidentyfikuje próbę infekcji, a następnie zablokuje wyświetlenie szkodliwej strony, do której prowadzi link.

Te nowe technologie wzbogacają imponujący zestaw narzędzi bezpieczeństwa wchodzących w skład Kaspersky Security for Linux Mail Server, do którego należy m.in. zaawansowana technologia ZETA Shield przeciwdziałająca szkodliwemu oprogramowaniu wykorzystującemu luki w innym oprogramowaniu - technika ta jest często wykorzystywana w atakach ukierunkowanych. Działanie technologii ZETA Shield polega na skanowaniu strumieni danych - takich jak załączniki zawarte w wiadomościach przychodzących - w poszukiwaniu określonych fragmentów kodu, które są powszechnie wykorzystywane przez osoby przeprowadzające ataki za pośrednictwem luk w oprogramowaniu. Poprzez wyszukiwanie takich fragmentów i wykorzystywanie różnych technik skanowania w oparciu o cechy obiektu, ZETA Shield może wykryć szkodliwe oprogramowanie ukrywające się w pliku, który wygląda na legalny, oraz skutecznie blokować całkowicie nowe exploity, dla których nie powstały jeszcze sygnatury antywirusowe. Ponadto, dzięki temu, że proces skanowania koncentruje się na wykrywaniu mniejszych fragmentów kodu, technologia ZETA Shield jest w stanie przetworzyć ogromną ilość danych w krótkim czasie, co powoduje minimalne opóźnienia w sieci dostarczania poczty.

Kolejny istotny obszar udoskonaleń w Kaspersky Security for Linux Mail Server dotyczy ułatwienia administratorom zarządzania ochroną. Kaspersky Security for Linux Mail Server jest teraz obsługiwany przez Kaspersky Security Center, centralną konsolę administracyjną, która umożliwia administratorom wgląd w technologię bezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab w całej sieci - wszystko z jednego panelu. Dodanie maszyn chronionych rozwiązaniem Kaspersky Linux Mail Server do konsoli pozwala administratorom monitorować bezpieczeństwo klastrów serwerów poczty, zarządzać licencjami oraz przeglądać powiadomienia o problemach bez konieczności otwierania oddzielnej konsoli. Kaspersky Lab będzie nadal oferował interfejs zarządzania siecią oraz narzędzia wiersza polecenia w celu wykonania zaawansowanych funkcji oraz dla klientów, którzy preferują znaną sobie metodę zarządzania tym rozwiązaniem.

Więcej informacji o produkcie Kaspersky Security for Linux Mail Server znajduje się na stronie http://r.kaspersky.pl/LinuxMailServer.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.