4 marca 2014

Kaspersky Internet Security najlepszy w teście magazynu Komputer Świat

Kaspersky Internet Security 2014 - produkt przeznaczony do ochrony komputerów domowych przed wszelkimi zagrożeniami internetowymi - zwyciężył w teście popularnego, polskiego magazynu Komputer Świat. Wyniki testu zostały opublikowane w numerze 4/2014 magazynu. Kaspersky Internet Security pokonał konkurencję i został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem: „Komputer Świat JAKOŚĆ”.


Redakcja magazynu Komputer Świat przetestowała 6 najnowszych wersji uznanych komercyjnych pakietów Internet Security dostępnych w Polsce, skupiając się na tym, jak programy radzą sobie z realnymi zagrożeniami, na które użytkownicy mogą natknąć się każdego dnia. W trakcie testu redakcja Komputer Świata współpracowała z ekspertami z niezależnego laboratorium AV-Test. W analizie użyto niemal 300 tysięcy próbek zagrożeń, z którymi pakiety Internet Security musiały zmagać się przez cztery tygodnie. Poza jakością wykrywania zagrożeń, eksperci ocenili także, jak programy radzą sobie z leczeniem zainfekowanych komputerów, a test wpływu ochrony na wydajność komputerów trwał aż dwa tygodnie. Kaspersky Internet Security 2014 pokonał konkurencję, zajął pierwsze miejsce w teście i został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem "Komputer Świat JAKOŚĆ".

Podsumowując wyniki programu Kaspersky Internet Security 2014, Rafał Kamiński z magazynu Komputer Świat, autor testu, napisał: „Kaspersky obronił pierwszą pozycję. Żaden inny program w teście nie oferuje lepszej kombinacji dobrej skuteczności ochrony i prostoty obsługi. Zainfekowane pobrane pliki, szkodliwe załączniki e-mail czy groźne łącza w Facebooku - pakiet Kaspersky skutecznie odpiera wszystkie zagrożenia, nie stresując użytkownika nadmierną ilością ostrzeżeń i komunikatów. (...) Również wzorowa jest dostarczona w komplecie płyta ratunkowa, która pozwala na niezawodne i łatwe oczyszczenie już zainfekowanych komputerów. (...) Jak zwykle Kaspersky Internet Security obok dobrej ochrony antywirusowej oferuje mnóstwo narzędzi, na przykład odporną na podsłuch wirtualną klawiaturę i skaner słabych punktów w zainstalowanych programach".Kaspersky Internet Security 2014 jest dostępny w Polsce jako element pakietu Kaspersky Internet Security multi-device. Oprócz ochrony komputerów PC standardowa licencja na produkt Kaspersky Internet Security multi-device pozwala zabezpieczyć dowolną kombinację dwóch urządzeń, takich jak smartfon, tablet oraz komputer Mac. Licencja ta może być dowolnie przenoszona między urządzeniami w miarę potrzeb użytkownika. Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie http://kaspersky.pl/kis.