26 lutego 2014

Rozwiązania Kaspersky Lab zajmują pierwsze miejsce pod względem łącznych wyników uzyskiwanych w testach w 2013 r.

Kaspersky Lab nalazł się na pierwszym miejscu w "TOP3" - rankingu rozwiązań, które konsekwentnie uzyskiwały bardzo dobre wyniki w niezależnych testach w 2013 r., według danych statystycznych dostarczonych przez najbardziej prestiżowe organizacje testowe. Rozwiązania Kaspersky Lab zdobyły pierwsze miejsce w 41 na 79 testów, a w kolejnych 20 testach uplasowały się na drugiej lub trzeciej pozycji. Produkty firmy biorące udział w testach plasowały się w pierwszej trójce o wiele częściej niż ich konkurenci.


Wskaźnik TOP3 opiera się na wynikach uzyskanych przez produkty antywirusowe w testach prowadzonych przez niezależne laboratoria testowe, takie jak AV-Comparatives, AV-Test, Dennis Technology Labs, MRG Effitas, Virus Bulletin oraz popularne magazyny komputerowe.

W testach uczestniczyło niemal 100 dostawców produktów przeznaczonych dla użytkowników domowych i korporacyjnych. Dzięki różnorodności rozwiązań oferowanych przez Kaspersky Lab firma mogła wziąć udział w większości testów, a ich skuteczność pozwoliła jej uplasować się w pierwszej trójce w 77% wszystkich testów - jest to najlepszy wynik wśród wszystkich producentów.
Testy umożliwiają porównanie różnych parametrów określających jakość działania rozwiązania bezpieczeństwa. Oprócz możliwości produktu w zakresie zwalczania cyberataków eksperci z laboratoriów testowych zbadali ich wpływ na wydajność urządzenia, poziom ochrony przed zagrożeniami finansowymi, możliwość wykrywania i łatania luk w oprogramowaniu zainstalowanym na komputerze itd. Chociaż w większości przypadków analitycy testowali produkty w systemie Windows, w wielu zestawieniach oceniano rozwiązania bezpieczeństwa przeznaczone dla platformy Android oraz OS X.

"Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu w dziedzinie cyberzagrożeń oraz wewnętrznym innowacjom technologicznym wyprzedzamy o krok konkurencję. Wyniki wymienionych niezależnych testów potwierdzają czołową pozycję firmy Kaspersky Lab na rynku rozwiązań bezpieczeństwa. To oznacza, że użytkownicy naszych produktów i technologii mogą mieć pewność, że posiadają niezawodną ochronę przed cyberprzestępcami" - powiedział Nikołaj Griebiennikow, dyrektor ds. technologii, Kaspersky Lab.

Więcej informacji na temat metodologii zastosowanej do obliczenia wskaźnika TOP3 znajduje się na stronie http://r.kaspersky.pl/TOP3_2013.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.