31 stycznia 2014

Kaspersky Internet Security uzyskuje najlepszy wynik w niezależnym teście AV-TEST

Kaspersky Internet Security 2014, flagowe rozwiązanie bezpieczeństwa Kaspersky Lab dla użytkowników domowych, uzyskał maksymalną liczbę punktów w teście przeprowadzonym przez niezależne laboratorium badawcze AV-TEST. Produkt Kaspersky Lab zajął pierwsze miejsce ex aequo z innym rozwiązaniem konkurencyjnym, pokonując 23 rywali.


Metodologia przyjęta przez AV-TEST polegała na odwzorowaniu warunków, w których rozwiązanie bezpieczeństwa chroni komputer domowy. Testowane produkty mogły stosować dowolną technologię zwalczającą szkodliwe oprogramowanie, łącznie z możliwością korzystania z usług chmury. Zestaw zagrożeń wykorzystany w teście zawierał ponad 19 000 szkodliwych programów, w tym 110 próbek, które nie są rozprzestrzenione w internecie i posłużyły do określenia efektywności produktów w ochronie przed najnowszymi cyberzagrożeniami.

Kaspersky Internet Security osiągnął 18 punktów na 18 możliwych. Rozwiązanie Kaspersky Lab zneutralizowało wszystkie szkodliwe próbki przygotowane przez autorów testu, bez wykazania znaczącego wpływu na wydajność komputera.

Rozwiązania bezpieczeństwa były testowane na 64-bitowych wersjach systemu Windows 8.1 - najnowszej wersji systemu operacyjnego udostępnionej przez Microsoft w październiku 2013 r.

Ponadto, w listopadzie i grudniu AV-TEST ocenił produkty bezpieczeństwa przeznaczone dla użytkowników korporacyjnych systemu Windows 8. Kaspersky Endpoint Security for Business uzyskał 17 punktów na 18, blokując 100% szkodliwych próbek użytych w teście.

"W większości przypadków możliwości zaimplementowane w systemie operacyjnym nie wystarczają, aby zabezpieczyć użytkowników przed zagrożeniami płynącymi z internetu, których z każdym dniem jest coraz więcej. Każda nowa platforma szybko staje się celem dla cyberprzestępców. Z tego powodu specjalne rozwiązanie stworzone przez doświadczonych dostawców, takie jak Kaspersky Internet Security lub Kaspersky Endpoint Security for Business, jest niezbędne do zapewnienia rzetelnej ochrony" - powiedział Nikita Szwecow, zastępca dyrektora ds. technologii w Kaspersky Lab.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.