28 stycznia 2014

Kaspersky Lab umacnia swoją pozycję w gronie "Liderów" w raporcie Magic Quadrant Gartnera

Trzeci rok z rzędu firma Kaspersky Lab znalazła się w gronie „Liderów” w raporcie Gartner 2014 Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms*. Kaspersky Lab uważa, że przyznany w najnowszym raporcie Gartnera tytuł potwierdza pozycję firmy jako jednego z głównych dostawców rozwiązań do ochrony punktów końcowych.


Gartner Magic Quadrant to coroczny raport z badań rynku oparty na kompleksowej analizie platform do ochrony punktów końcowych 18 producentów ochrony IT. Może służyć jako punkt odniesienia dla firm, które próbują oceniać producentów i produkty z branży bezpieczeństwa IT, oraz odgrywać istotną rolę podczas podejmowania przez przedsiębiorstwa decyzji dotyczących zakupów na skalę globalną. Gartner ocenia producentów w dwóch kategoriach: „kompletność wizji” i "zdolność realizacji". "Kompletność wizji" obejmuje 8 kryteriów oceny: zrozumienie rynku, strategia marketingowa, strategia sprzedaży, strategia oferty, model biznesowy, strategia branżowa/wertykalna oraz strategia innowacyjna i geograficzna. Kryteria „zdolności realizacji” obejmują takie czynniki jak ogólna rentowność producenta, chłonność rynku, operacje, realizacja sprzedaży/ustalanie cen, realizacja działań marketingowych i doświadczenia klientów.

W raporcie Magic Quadrant producenci objęci badaniem są kategoryzowani do czterech grup: „Leaders”, „Challengers”, „Visionaries” oraz „Niche Players”. Liderzy wykazują zrównoważony rozwój i wysiłki w kategoriach dotyczących wizji i realizacji. Ich możliwości w zakresie zaawansowanej ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem, ochrony danych oraz/lub funkcji zarządzania podnoszą poprzeczkę konkurencyjną dla wszystkich produktów na rynku oraz kształtują kierunek, w jakim podąża branża. W oparciu o te kryteria Kaspersky Lab trzeci rok z rzędu znalazł się w grupie „Liderów”.

Flagowy produkt bezpieczeństwa firmy - Kaspersky Endpoint Security for Business – został uznany przez liderów w dziedzinie biznesu i IT jako rozwiązanie, które nie tylko zapewnia szybkie i dokładne wykrywanie szkodliwego oprogramowania, ale również integruje liczne klienckie narzędzia zarządzania w jedną konsolę administracyjną. Niektóre z tych funkcji zarządzania bezpieczeństwem obejmują analizę luk w zabezpieczeniach, zarządzanie łatami, inwentaryzację aplikacji, kontrolę aplikacji, MDM (zarządzanie urządzeniami mobilnymi) oraz centralnie zarządzane szyfrowanie na poziomie plików i pełnego dysku z uwierzytelnianiem przed ponownym uruchomieniem dla dysków twardych i przenośnych.

Komentując najnowsze osiągnięcie, Nikołaj Griebiennikow, dyrektor ds. technologii w Kaspersky Lab, powiedział: „Naszą ambicją jest dbanie o bezpieczną cyberprzestrzeń poprzez zapewnianie naszym klientom ochrony najwyższej jakości i wierzymy, że nasza najnowsza pozycja w raporcie Gartner Magic Quadrant pokazuje, że znajdujemy się na dobrej drodze. Jest to dla nas ogromne osiągnięcie i dowód na to, że nasza długoterminowa strategia intensywnego inwestowania w technologie i wiedzę specjalistyczną nadal przynosi doskonałe wyniki. Ogromną motywację stanowi dla nas to, że nasze wysiłki zyskały uznanie czołowej firmy w dziedzinie badań rynku IT”.

Informacje o Gartner Magic Quadrant

Gartner nie popiera żadnych producentów, produktów czy usług przedstawianych w swoich publikacjach badawczych ani nie doradza użytkownikom, aby wybierali technologie tylko tych producentów, którzy otrzymali najwyższe oceny. Publikacje badawcze przedstawiają opinie organizacji badawczej Gartnera i nie należy ich interpretować jako stwierdzeń stanu faktycznego. Gartner nie udziela żadnych gwarancji, wyraźnych ani dorozumianych, odnośnie tego badania, w tym gwarancji przydatności handlowej lub użyteczności do określonego celu.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.

*Gartner, Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms, Peter Firstbrook, John Girard, Neil MacDonald, 8 stycznia 2014 r.