10 grudnia 2013

Kaspersky Lab zwycięzcą podczas V3 Technology Awards 2013

Kaspersky Lab zajął pierwsze miejsce w wyróżnieniach V3 Technology 2013, otrzymując dwa prestiżowe tytuły: Kaspersky Endpoint Security for Business został określony mianem "Najlepszego produktu bezpieczeństwa klasy enterprise", natomiast Costin Raiu, dyrektor Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT) w Kaspersky Lab, został wyróżniony mianem "Bohatera roku w zakresie technologii".


Te prestiżowe wyróżnienia stanowią kolejne potwierdzenie, że Kaspersky Lab jest liderem w branży bezpieczeństwa IT, który nieustannie pracuje, aby uczynić cyfrowy świat bezpieczniejszym dla ponad 300 milionów użytkowników na całym świecie. Firma od ponad 16 lat prowadzi batalię ze szkodliwymi programami z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologii, poświęcając się badaniu i rozwijaniu rozwiązań umożliwiających zwalczanie coraz bardziej złożonych cyberzagrożeń. Aby zdobyć te dwie nagrody, Kaspersky Lab musiał pokonać silną konkurencję ze strony głównych graczy w branży bezpieczeństwa IT.

"Celem naszych badań i aktywności związanej z wykrywaniem szkodliwego oprogramowania jest sprawienie, aby świat online był bezpieczniejszym miejscem, dlatego cieszymy się, że czytelnicy V3 doceniają ciężką pracę zespołu Kaspersky Lab" - wyjaśnia Kirył Slawin, dyrektor zarządzający Kaspersky Lab na Wielką Brytanię i Irlandię. "Mieliśmy bardzo udany rok i chcemy kontynuować nasze osiągnięcia. Nie ustaniemy w wysiłkach, dopóki cyberprzestrzeń nie będzie bezpieczniejszym miejscem zarówno dla użytkowników domowych, jak i firm, a nasze badania z pewnością nadal będą pomagały nam w tym dążeniu".

Kaspersky Endpoint Security for Business to najnowsze oprogramowanie bezpieczeństwa firmy przeznaczone dla biznesu. Produkt oferuje szeroki wachlarz narzędzi i technologii pozwalających firmom kontrolować i chronić wszystkie urządzenia punktów końcowych, pomagając w zachowaniu poufności i utrzymaniu bezpieczeństwa tajnych danych firmowych.

Costin Raiu jest dyrektorem Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz w Kaspersky Lab (GReAT), który wykrywa, analizuje i dostarcza porady dotyczące niektórych z najbardziej zaawansowanych na świecie cyberzagrożeń. Taka praca wymaga umiejętności i wiedzy na światowym poziomie. W Kaspersky Lab talent ten skupia się w GReAT, globalnym zespole złożonym z ponad 30 analityków z całego świata. Costin Raiu specjalizuje się w analizie zaawansowanych długotrwałych zagrożeń oraz ataków z wykorzystaniem szkodliwego oprogramowania na wysokim poziomie. Raiu kieruje zespołem, który badał wewnętrzne mechanizmy takich cyberbroni jak Stuxnet, Duqu, Flame, Gauss, a ostatnio Red October i MiniDuke. Do jego obowiązków należy analizowanie szkodliwych stron, exploitów i szkodliwego oprogramowania, którego celem jest bankowość online. Costin jest członkiem ciała doradczego Virus Bulletin Technical Advisory Board, członkiem organizacji Computer AntiVirus Researchers' Organization (CARO) i reporterem Wildlist Organization International.

V3, poprzez coroczne wyróżnienia, daje swoim czytelnikom możliwość głosowania na firmy technologiczne - oraz ich produkty, projekty i ludzi - którzy według nich odnieśli największy sukces w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ceremonia przyznania nagród odbyła się 29 listopada w The Waldorf Hilton Hotel, w Londynie.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.