30 października 2013

Kaspersky Lab współpracuje z Vertu

Kaspersky Lab informuje o nawiązaniu partnerstwa strategicznego z Vertu, producentem luksusowych telefonów komórkowych. Zgodnie z umową podpisaną przez obie firmy we wrześniu 2013 r. wszystkim klientom Vertu zostanie zaoferowany bezpłatny 12-miesięczny dostęp do Kaspersky Internet Security for Android - najwyższej klasy rozwiązania bezpieczeństwa przeznaczonego dla urządzeń mobilnych z systemem Android.


Aplikację firmy Kaspersky Lab, łącznie ze wspomnianą 12-miesięczną licencją, będzie można pobrać w sekcji "Vertu Partners" w serwisie "Recommended apps" firmy Vertu. Rozwiązanie zapewni zaawansowaną ochronę urządzeniom Vertu i przechowywanym na nich danym przed kradzieżą, szkodliwymi aplikacjami oraz zagrożeniami internetowymi w czasie rzeczywistym. Technologie oferowane klientom Vertu będą obejmowały:

  • Ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem - w tym najnowsze technologie antywirusowe firmy Kaspersky Lab przeznaczone dla Androida;
  • Ochronę WWW - przed atakami internetowymi i stronami phishingowymi;
  • Ochronę przed kradzieżą - wraz ze zdalnym dostępem do specjalnych funkcji bezpieczeństwa, w tym blokowanie, czyszczenie zawartości i lokalizowanie urządzenia;
  • Ochronę prywatności - umożliwiającą kontrolowanie tego, co inni mogą zobaczyć, lub dostępu, jaki mogą uzyskać;
  • Filtrowanie połączeń i wiadomości - dzięki czemu użytkownicy będą mogli odbierać tylko te połączenia i SMS-y, które chcą.
Dyrektor generalny Vertu, Massimiliano Pogliani, powiedział: "Nasi klienci powinni móc korzystać z naszych urządzeń bez obaw o bezpieczeństwo, dlatego szukaliśmy partnera, który może zaoferować czołowe w branży rozwiązanie do ochrony przed wszystkimi rodzajami ataków, w tym przed kradzieżą i szkodliwym oprogramowaniem".

"Kaspersky Lab rozpoczyna nowy etap współpracy z producentami telefonów komórkowych" - powiedział Nikołaj Griebiennikow, dyrektor ds. technicznych, Kaspersky Lab. "Każdy powinien móc czerpać jak najwięcej korzyści z technologii, a jednocześnie być wolnym od obaw o naruszenie jego prywatności czy ataki internetowe. W Kaspersky Lab działa sztab wewnętrznych specjalistów pracujących nad rozwojem produktów i rozwiązań niezwykle wysokiej jakości, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Teraz technologie Kaspersky Lab, które są rozwijane od podstaw w naszej firmie, a ich jakość jest regularnie potwierdzana w niezależnych testach, będą chronić klientów firmy Vertu przed wszystkimi rodzajami zagrożeń IT".

Informacje o Vertu

Misją Vertu jest oferowanie swoim klientom najlepszych na świecie luksusowych telefonów komórkowych poprzez połączenie kunsztu i niezrównanej jakości materiałów z innowacyjną technologią i unikatowymi usługami. Obecnie firma Vertu stanowi lidera na rynku, na którym była pionierem ponad dziesięć lat temu. Jej oferta telefonów komórkowych obejmuje trzy różne modele - Vertu Ti, Signature oraz Constellation. Telefony komórkowe Vertu są wytwarzane z najdoskonalszych materiałów na świecie i każdy z nich jest składany ręcznie w Wielkiej Brytanii przez jednego rzemieślnika. Firma Vertu znana jest z oferowania pieczołowicie wyselekcjonowanych ekskluzywnych usług, które mają podkreślić styl życia swoich klientów. Vertu LIFE oferuje spersonalizowane rekomendacje i uprzywilejowany dostęp do wielu imprez i wydarzeń. Vertu CERTAINTY zapewnia bezpieczeństwo swoim klientom, ich danym i telefonom. Produkty Vertu są dostępne w około 500 sklepach, w tym w 70 butikach Vertu, w 66 krajach. Więcej informacji na temat firmy znajduje się na stronie www.vertu.com.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.