25 października 2013

Jewgienij Kasperski wystąpił podczas Zgromadzenia Ogólnego INTERPOLu

Jewgienij Kasperski, prezes i dyrektor generalny Kaspersky Lab, wygłosił przemówienie podczas 82 Zgromadzenia Ogólnego INTERPOLu. Coroczne posiedzenie najwyższego organu zarządzającego INTERPOLu, skupiającego przedstawicieli wszystkich państw członkowskich, odbyło się w Kolumbii, w dniach 21-24 października 2013 roku.


W swej prezentacji Jewgienij poruszył szeroki wachlarz problemów związanych z cyberprzestępczością, łącznie z tym, jak międzynarodowa współpraca może pomóc w zwalczaniu tego zagrożenia.

Poza głównym wątkiem szczytu Jewgienij miał okazję porozmawiać z przywódcami INTERPOLu i spotkać się z najważniejszymi organami ścigania z całego świata.

Wcześniej tego roku firma Kaspersky Lab zgodziła się nawiązać bliską współpracę z jednostką INTERPOLu Global Complex for Innovation (IGCI) i połączyć siły w zakresie zwalczania międzynarodowych cyberzagrożeń. W ramach tej współpracy Kaspersky Lab podzieli się swoją wiedzą dotyczącą cyberbezpieczeństwa z jednostką IGCI, która będzie działała od przyszłego roku.

Komentując swój udział w spotkaniu w ramach Zgromadzenia Ogólnego INTERPOLu w Kolumbii, Jewgienij Kasperski powiedział: "Globalna współpraca w zakresie zwalczania i zapobiegania cyberprzestępczości jest niezbędna, jeżeli w przyszłości chcemy żyć w bezpieczniejszym świecie. Wzrasta zarówno liczba, jak i stopień zaawansowania cyberzagrożeń, dlatego niezwykle istotne jest to, aby cały świat przygotował się na ataki ukierunkowane przeprowadzane przez przestępców, haktywistów czy nawet terrorystów. Nie tak dawno temu cyberataki terrorystyczne na krytyczną infrastrukturę były czymś nie do pomyślenia; teraz stanowią, według nas, konkretne zagrożenie".

Jewgienij wyraził również zadowolenie z silnych relacji Kaspersky Lab z INTERPOLem: "Uważam, że współpraca z INTERPOLem pomoże nam zrobić krok naprzód w kierunku bezpieczniejszego świata i jestem dumny z tego, że mogę uczestniczyć w tej inicjatywie. Głęboko wierzymy, że tego rodzaju projekt łączący sektor prywatny z publicznym przynosi znaczne korzyści całej globalnej społeczności. Kaspersky Lab zaprasza do współpracy również innych producentów rozwiązań bezpieczeństwa - w tym naszą bezpośrednią konkurencję - ponieważ wspólnie możemy więcej zdziałać, lepiej chronić świat i efektywniej walczyć z cyberprzestępcami".

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.