24 października 2013

Kaspersky Lab udostępnia darmową aplikację do bezpiecznego przeglądania stron WWW na iPhonie i iPadzie

Kaspersky Lab informuje o opublikowaniu bezpłatnej aplikacji umożliwiającej bezpieczne przeglądanie zasobów internetu na urządzeniach mobilnych firmy Apple - iPhone oraz iPad. Aplikacja Kaspersky Safe Browser dla systemu iOS jest już dostępna w sklepie Apple App Store.


Jak wszyscy użytkownicy internetu, posiadacze iPhone'ów oraz iPadów mogą stać się ofiarami cyberataków przeprowadzanych z użyciem sztuczek socjotechnicznych. Najbardziej rozpowszechnioną formą takich działań jest phishing, w ramach którego cyberprzestępcy nakłaniają użytkowników do podawania informacji poufnych na sfałszowanych stronach WWW lub w wiadomościach e-mail. Oszuści są kreatywni i nie szczędzą wysiłków, by podrobione strony wyglądały jak ich autentyczne odpowiedniki. Ataki te są niezwykle skuteczne i wielu użytkowników bez zastanowienia udostępnia loginy/hasła do portali społecznościowych i kont e-mail, informacje finansowe, identyfikatory Apple ID i wiele innych wrażliwych danych. Zagrożenia te są szczególnie niebezpieczne dla osób, które wykorzystują urządzenia mobilne do przeprowadzania transakcji finansowych online.

Głównym zadaniem aplikacji Kaspersky Safe Browser dla systemu iOS jest blokowanie dostępu do stron phishingowych i innych niebezpiecznych zasobów online. Program może także filtrować zawartość stron zgodnie ze zdefiniowanymi kryteriami. Dzięki temu możliwe jest, na przykład, automatyczne blokowanie stron pornograficznych, materiałów zawierających przemoc i innych nieodpowiednich treści na iPhone'ach i iPadach używanych przez dzieci. Łącznie dostępnych jest 17 kategorii filtrowania zdefiniowanych przez ekspertów z Kaspersky Lab.

Kaspersky Safe Browser dla systemu iOS zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym przed znanymi i powstającymi zagrożeniami dzięki wykorzystaniu chmury Kaspersky Security Network, która na bieżąco przetwarza informacje o szkodliwej aktywności na całym świecie. Aplikacja jest kompatybilna z systemem iOS począwszy od wersji 5.

   
Interfejs aplikacji Kaspersky Safe Browser dla systemu iOS. Kliknij, aby powiększyć.


"Wielu użytkowników produktów mobilnych firmy Apple żyje w błędnym przekonaniu, że są całkowicie odporni na ataki cyberprzestępców. Niestety, takie podejście sprawia, że ich czujność jest uśpiona i dobrze przygotowany atak phishingowy może nie wzbudzić u nich żadnych podejrzeń. Dzięki naszej aplikacji ataki takie będą blokowane zanim dane użytkowników zostaną narażone na kradzież" - powiedział Aleksiej Czikow, menedżer produktu, Kaspersky Lab.

Aplikacja Kaspersky Safe Browser dla systemu iOS jest dostępna w sklepie Apple App Store: https://itunes.apple.com/pl/app/kaspersky-safe-browser/id723879672?mt=8.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.