10 października 2013

Kaspersky Internet Security 2014 bezbłędnie zalicza niezależny test

Kaspersky Internet Security 2014 - flagowy produkt Kaspersky Lab dla użytkowników indywidualnych - zablokował wszystkie ataki internetowe podczas niezależnego testu ochrony przeprowadzonego przez laboratorium badawcze AV-Comparatives.


Prowadzone przez AV-Comparatives badanie "Whole Product Dynamic Real-World Protection Test" jest uaktualniane co miesiąc. Do sierpniowej odsłony eksperci z laboratorium przygotowali zestaw 443 szkodliwych programów, łącznie z exploitami, na które użytkownicy mogą trafić podczas surfowania po internecie i otrzymywania wiadomości e-mail. Zdaniem autorów testu wybrane próbki odzwierciedlają najczęstsze metody infekowania komputerów wykorzystywane obecnie przez cyberprzestępców.

Podczas testu Kaspersky Internet Security 2014 zneutralizował wszystkie zagrożenia, na jakie został wystawiony. Tylko dwa z pozostałych testowanych produktów były w stanie dorównać temu poziomowi.


Wyniki sierpniowej odsłony badania „Whole Product Dynamic Real-World Protection Test”. Źródło: AV-Comparatives.


Test został przeprowadzony na 64-bitowej wersji systemu Windows 7 (SP1) z zainstalowanymi najnowszymi wersjami popularnych aplikacji, takich jak Adobe Flash czy Oracle Java. Każde rozwiązanie bezpieczeństwa było testowane na oddzielnym komputerze.

"Wyniki testu AV-Comparatives potwierdzają, że Kaspersky Internet Security oferuje ochronę najwyższej klasy przed zagrożeniami internetowymi, które na co dzień atakują użytkowników. Osiągnięcie tak wysokiego wyniku w teście było możliwe m.in. dzięki naszej autorskiej technologii automatycznego zapobiegania exploitom, która blokuje wszelkie próby wykorzystania luk w aplikacjach przez szkodliwe programy" - powiedział Oleg Iszanow, dyrektor działu Anti-Malware Research, Kaspersky Lab.

Kaspersky Internet Security 2014 wchodzi w skład pakietu Kaspersky Internet Security multi-device, który zapewniająca ochronę wielu urządzeń - komputerów PC, komputerów Mac, a także smartfonów i tabletów z Androidem.

Szczegółowe wyniki testu przeprowadzonego przez AV-Comparatives są dostępne na stronie http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2013/09/avc_factsheet2013_08.pdf.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie: http://www.kaspersky.pl/news.