24 września 2013

Kaspersky Anti-Virus uzyskuje najwyższe wyróżnienie w niezależnym teście za wykrywanie heurystyczne

Kaspersky Lab informuje, że zawarta w Kaspersky Anti-Virus technologia ochrony proaktywnej zdobyła dla tego rozwiązania najwyższe wyróżnienie Advanced+, przyznane przez niezależną organizację AV-Comparatives na podstawie przeprowadzonych w sierpniu testów heurystycznych i behawioralnych.


Celem testów było określenie, jak skutecznie rozwiązania bezpieczeństwa radzą sobie podczas konfrontacji z nieznanymi wcześniej próbkami szkodliwego oprogramowania, które nie zostały znalezione w antywirusowych bazach danych.

Podczas testu rozwiązania bezpieczeństwa nie miały dostępu do internetu. Specjaliści z AV-Comparatives stworzyli kolekcję szkodliwego oprogramowania, które pojawiło się po ostatniej aktualizacji antywirusowych baz danych rozwiązań. Takie warunki zostały stworzone po to, aby ocenić, jak dobrze technologie heurystyczne wykrywają szkodliwe próbki na podstawie ich zachowania.

Kaspersky Anti-Virus uzyskał doskonałe wyniki, skutecznie wykrywając i blokując 94% z 1 109 próbek szkodliwego oprogramowania. 16 konkurencyjnych produktów uzyskało średni współczynnik skuteczności na poziomie 82,8%.

"Cieszymy się z doskonałego wyniku, jaki uzyskał nasz produkt w teście, udowadniając, że może zapewniać niezawodną ochronę, nawet gdy najnowsze wersje jego antywirusowych baz danych są z jakiegoś powodu niedostępne. Technologie proaktywne stanowią przyszłość branży antywirusowej, dlatego nadal będziemy je aktywnie rozwijać" - powiedział Oleg Iszanow, dyrektor działu Anti-Malware Research, Kaspersky Lab.

Kaspersky Anti-Virus to zaawansowane rozwiązanie, które zapewnia niezbędną ochronę komputerowi użytkownika. Produkt ten zawiera wiele kluczowych technologii firmy Kaspersky Lab, które w sposób niezawodny chronią przed szkodliwym oprogramowaniem. We wrześniu Kaspersky Lab wprowadził najnowszą wersję tego produktu - Kaspersky Anti-Virus 2014 - zawierającą udoskonalone technologie bezpieczeństwa, łącznie z mechanizmem "Automatyczne zapobieganie exploitom", którego celem jest zwalczanie ataków przeprowadzanych za pośrednictwem luk w zabezpieczeniach systemu operacyjnego i zainstalowanych aplikacji.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie: http://www.kaspersky.pl/news.