17 września 2013

Wyprawa "Kaspersky 7 Volcanoes Expedition": australijski szczyt zdobyty

Kaspersky Lab z przyjemnością informuje o najnowszym osiągnięciu w wyprawie "Kaspersky 7 Volcanoes Expedition": alpinistka Olga Rumjancewa zdobyła szczyt Mount Giluwe, najwyższy wulkan w Australii i Oceanii.


Podejście zakończyło się sukcesem - Olga zdołała wspiąć się na szczyt w ciągu zaledwie jednego dnia. Chociaż jest to samotna wyprawa, Olga nie jest zdana tylko na siebie - Kaspersky Lab entuzjastycznie wspiera ją na każdym etapie ekspedycji.

Mount Giluwe mieści się w państwie Papua-Nowa Gwinea i jest uznawany za najwyższy wulkan na kontynencie australijskim. Ze względu na położenie na skraju płyty tektonicznej obszar ten jest zaliczany do sejsmicznie aktywnych; na wyspie znajduje się wiele gór i 18 czynnych wulkanów. Sam Giluwe nie jest jednak szczególnie aktywny - ostatnia erupcja miała miejsce ponad 200 000 lat temu.

Udzielając wypowiedzi po ukończeniu 5 etapu swojej trwającej rok ekspedycji, Olga powiedziała: "Giluwe wznosi się na wysokość 4 367 metrów, dlatego nie jest tu szczególnie ciepło, mimo że w pobliżu przebiega równik - szczyt góry pokrywa śnieg i występują częste, obfite deszcze. Trudno nazwać to przyjemnym klimatem. Jednak tym razem największym wyzwaniem nie była sama góra, ale odległa lokalizacja i nieprzyjazne środowisko. Bardzo się cieszę, że mogłam liczyć na wsparcie Kaspersky Lab w tej dalekiej i niebezpiecznej podróży. Nie mogę się doczekać kolejnego wyzwania: meksykańskiego wulkanu Pico de Orizaba".

Kaspersky Lab z dumą wnosi swój wkład w tę wyprawę, jak również inne wydarzenia sportowe i ekspedycje na całym świecie. Projekty te odzwierciedlają podstawowe wartości firmy: determinację, aby pokonywać granice i niestrudzenie dążyć do osiągania nowych celów.

Poprzez wyprawę "Kaspersky 7 Volcanoes Expedition" alpinistka Olga Rumjancewa chce zostać pierwszą kobietą, która w ciągu jednego roku samotnie zdobędzie siedem szczytów wulkanicznych, najwyższych wulkanów na wszystkich siedmiu kontynentach.


Olga Rumjancewa na szczycie Giluwe
Kliknij, aby powiększyć


Wyprawa Olgi, wspierana przez Kaspersky Lab, obejmuje samotną wspinaczkę na następujące szczyty: Mount Sidley (Antarktyka), Kilimandżaro (Tanzania), Mount Giluwe (Papua-Nowa Gwinea), Damawand (Iran), Elbrus (Rosja), Pico de Orizaba (Meksyk) oraz Ojos del Salado (Chile/Argentyna). Zdobycie tych wulkanów jest jednym z najtrudniejszych wyzwań alpinistycznych na świecie, które w przypadku Olgi jest tym większe, że alpinistka jako pierwsza w historii będzie wspinała się na nie samotnie w ciągu niespełna 12 miesięcy.

Wyprawa "Kaspersky 7 Volcanoes Expedition" to nowy krok w strategii promowania marki poprzez współpracę z odkrywcami. Na początku 2012 r., przy wsparciu Kaspersky Lab, znana brytyjska polarniczka Felicity Aston została pierwszą w historii kobietą, która samotnie przemierzyła Antarktykę, ustanawiając nowy światowy rekord. W innej wyprawie, która odbyła się w listopadzie 2009 r., firma sponsorowała "Kaspersky Commonwealth Antarctic Expedition". Projekt ten skupił kobiety z Brunei, Cypru, Ghany, Indii, Jamajki, Nowej Zelandii, Singapuru i Wielkiej Brytanii, które przemierzyły ponad 900 km z wybrzeża Antarktyki do Bieguna Południowego, aby w ten sposób uczcić 60 rocznicę Wspólnoty.

Informacje o Oldze Rumjancewej

Olga Rumjancewa urodziła się w mieście Twer, w Rosji. Od wczesnego dzieciństwa interesowała się trekkingiem i wspinaczką górską. Wspinanie się stanowiło początkowo jej hobby, później jednak stało się stylem życia. Olga uzyskała pierwszy stopień we wspinaczce górskiej i została dyrektorem klubu alpinistycznego Państwowego Uniwersytetu Moskiewskiego. W 2008 roku podjęła pracę swoich marzeń, zostając przewodniczką górską. W całej swojej karierze alpinistycznej zdobyła liczne szczyty na wszystkich kontynentach.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.