13 września 2013

Kaspersky Lab mianuje Anastazję Lauterbach na członka swojego Zespołu Doradców ds. Rozwiązań Mobilnych

Kaspersky Lab informuje, że 9 września 2013 r. dr Anastazja Lauterbach została mianowana przez Jewgienija Kasperskiego niezależnym dyrektorem w Zespole Doradców ds. Rozwiązań Mobilnych w Kaspersky Lab.


Do niedawna dr Lauterbach pełniła funkcję starszego wicedyrektora działu Global Business Operations Europe w firmie Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), będącej światowym liderem w dziedzinie 3G, 4G i technologii bezprzewodowych nowej generacji, nadzorując działalność Qualcomm w Europie, jak również kierując ekspansją Qualcomm na rynkach wschodnioeuropejskich i tureckim. Zanim związała się z Qualcomm, dr Lauterbach pełniła przez 14 lat różne strategiczne i operacyjne funkcje w Deutsche Telekom, Daimler Chrysler Financial Services, McKinsey & Company oraz Munich Reinsurance Company.

Dr Lauterbach mieszka w Niemczech. Obecnie działa w Radach Nadzorczych i Zespołach Doradców w kilku amerykańskich i europejskich firmach technologicznych oraz jest dyrektorem D&B (NYSE: DNB) - największego na świecie źródła informacji handlowych dotyczących firm.

"Liczba mobilnych zagrożeń gwałtownie wzrosła w 2012 r. Niestety, trend ten utrzymał się również w tym roku" - powiedział Jewgienij Kasperski. "Oprócz tradycyjnych cyberprzestępców, którzy tworzą szkodliwe oprogramowanie atakujące urządzenia mobilne w celu kradzieży pieniędzy, obecnie działają również haktywiści oraz ugrupowania sponsorowane przez rządy, którzy rozwijają szkodliwe oprogramowanie przeznaczone do kradzieży poufnych informacji. Te nowe zagrożenia stanowią poważne wyzwanie dla branży bezpieczeństwa i naszej firmy".

"Jako prawdziwie innowacyjna firma nieustannie inwestujemy w badania i rozwój, a w naszym dziale badawczo-rozwojowym pracuje prawie 1 000 osób na całym świecie" - powiedział Nikołaj Griebeinnikow, dyrektor ds. technicznych w Kaspersky Lab. "Dostrzegamy dziś ogromny potencjał w dziedzinie bezpieczeństwa mobilnego, dlatego wzmacniamy nasz zespół, zapraszając Anastazję Lauterbach do Zespołu Doradców ds. Rozwiązań Mobilnych. Jej bogate doświadczenie dotyczące rynku mobilnego, cyfryzacji biznesu oraz globalnej strategii i operacji wniesie nieoceniony wkład do firmy Kaspersky Lab, która wprowadza na rynek nowe produkty związane z urządzeniami mobilnymi i rozwija się na rynku międzynarodowym".

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.