10 września 2013

Kaspersky Lab rozpoczyna nową edycję swojej corocznej konferencji dla studentów "CyberSecurity for the Next Generation - 2014"

Kaspersky Lab informuje o rozpoczęciu nowej edycji międzynarodowej konferencji studenckiej "CyberSecurity for the Next Generation" w roku akademickim 2013/2014. Konferencja będzie składała się z czterech rund regionalnych oraz globalnego finału. Zgłoszenia oraz prace konkursowe można nadsyłać we wszystkich regionach za pośrednictwem nowej platformy online http://academy.kaspersky.com/?post_type=event.

"CyberSecurity for the Next Generation" to unikatowa platforma, która co roku skupia młodych naukowców, czołowych ekspertów z branży bezpieczeństwa IT oraz profesorów pracujących na uczelniach z całego świata, umożliwiając zaprezentowanie i omówienie - w atmosferze współpracy, zabawy i kreatywności - najbardziej palących kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem. Kaspersky Lab zaprasza do zgłaszania swoich prac - uczestnikiem może zostać każdy z kręgu szkolnictwa wyższego: zarówno studenci, jak i studenci podyplomowi i doktoranci.

Studenci mogą nadsyłać projekty na następujące tematy:

 • Nowe zagrożenia dla nowych platform
  Systemy osadzone; Bezpieczeństwo mobilne (Android, iOS, Windows Phone); Windows 8, OS X i inne systemy operacyjne itd.
 • Zabezpieczenie chmury, infrastruktura wirtualna i związana z przetwarzaniem ogromnych ilości informacji
  Serwisy pocztowe; serwisy przechowywania danych; portale społecznościowe itd.
 • Przyszłe technologie ochrony
  Proaktywne technologie wykrywania; technologie filtrowania; bezpieczeństwo aplikacji internetowych itd.
 • Zabezpieczenie infrastruktury korporacyjnej
  Zwalczanie zaawansowanych długotrwałych zagrożeń (APT)/ataków ukierunkowanych; luki w zabezpieczeniach, exploity; rootkity/bootkity; botnety; ataki DDoS; bezpieczeństwo sieciowe itd.
 • Edukacja w zakresie bezpieczeństwa
  Narzędzia i zasoby umożliwiające podnoszenie i szerzenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa IT (reklama, marketing).
Oceny prac dokona komitet programowy złożony z ekspertów z firmy Kaspersky Lab, czołowych naukowców z dziedziny bezpieczeństwa IT, kluczowych osób decyzyjnych z firm IT oraz przedstawicieli mediów. Autorzy najciekawszych i najbardziej innowacyjnych projektów dotyczących cyberbezpieczeństwa zostaną zaproszeni do udziału w jednej z regionalnych rund konferencji:
Konferencja przebiega w przyjaznej, twórczej i pełnej wsparcia atmosferze, gwarantując niezapomniane doświadczenia. Uczestnicy otrzymają szansę zaprezentowania i obrony swoich projektów, uczestnictwa w warsztatach, aktywnościach zespołowych oraz rozmowach i dyskusjach panelowych prowadzonych przez czołowych ekspertów. Konferencja daje studentom unikatową szansę zaprezentowania swoich badań i wiedzy przed naukowcami i ekspertami z branży, potencjalnie otwierając drzwi do nowej i atrakcyjnej kariery w branży bezpieczeństwa IT.

Zwycięzcy rund regionalnych otrzymają hojne nagrody pieniężne oraz zaproszenie do udziału w międzynarodowym finale, w którym znajdą się najlepsi spośród najlepszych, wyłonieni w rundach eliminacyjnych. Finał odbędzie się w czerwcu 2014 r. w Sztokholmie, w Szwecji.

Więcej informacji na temat konferencji "CyberSecurity for the Next Generation - 2014" i innych inicjatyw edukacyjnych firmy Kaspersky Lab jest dostępnych na stronach:

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.