5 sierpnia 2013

Kaspersky Small Office Security znalazł się w trójce najlepszych rozwiązań biorących udział w teście Dennis Technology Labs

Kaspersky Lab informuje, że Kaspersky Small Office Security, produkt przeznaczony dla biur domowych, znalazł się w pierwszej trójce najskuteczniejszych rozwiązań bezpieczeństwa w swojej klasie. Rozwiązanie Kaspersky Lab zajęło drugie miejsce w teście Small Business Anti-Virus Protection, przeprowadzonym przez niezależne laboratorium testowe Dennis Technology Labs w okresie kwiecień-czerwiec 2013 r.


Eksperci z Dennis Technology Labs zastosowali dwa parametry w celu oceny skuteczności rozwiązań: wykrywanie i blokowanie pilnych zagrożeń oraz identyfikowanie legalnego oprogramowania bez wpływu na jego działanie. Podczas testów produkt firmy Kaspersky Lab przepuścił zaledwie 2 na 100 zagrożeń (średnia dla całego testu wynosiła 6,2) i wygenerował 2 fałszywe trafienia (średnia wynosiła 5,4).

Kaspersky Small Office Security wykazał skuteczność na poziomie 94%, zdobywając ocenę AA w klasyfikacji laboratorium Dennis Technology Labs. W teście rozwiązanie firmy Kaspersky Lab zmierzyło się z produktami bezpieczeństwa czterech popularnych producentów oprogramowania.

„Rozwiązania bezpieczeństwa dla biur domowych muszą być łatwe w użytkowaniu, co oznacza, że nie mogą wymagać specjalistycznego wsparcia działu IT, ponieważ nie wszystkie organizacje tej skali mogą pozwolić sobie na taki personel. Jednocześnie muszą zapewniać wysoki poziom ochrony przed cyberzagrożeniami, które mogą zagrażać biurom ‘domowym’. Kaspersky Small Office Security został stworzony w odpowiedzi na potrzeby i możliwości biur domowych i, sądząc po wynikach przyznawanych regularnie naszemu produktowi przez ekspertów, stanowi on nie tylko skuteczną barierę przed zagrożeniami, ale również jest funkcjonalny i przyjazny dla użytkownika” – powiedział Nikita Szwecow, zastępca dyrektora ds. technologicznych.

Kaspersky Small Office Security to nowoczesne i niezawodne rozwiązanie dla biur domowych. Oprócz szerokiego wachlarza unikatowych technologii wykrywania i blokowania szkodliwego oprogramowania produkt ten zawiera wiele przydatnych narzędzi służących do zarządzania siecią firmową, jak również szyfrowania i sporządzania kopii zapasowych cennych danych. Ponadto, rozwiązanie to jest niezwykle przyjazne dla użytkownika – zainstalowanie i wykorzystywanie go nie wymaga zatrudnienia administratora systemu.

Podsumowanie testu rozwiązań dla małych firm przeprowadzonego przez Dennis Technology Labs jest dostępne na stronie http://www.dennistechnologylabs.com/reports/s/a-m/2013/DTL_2013_Q2_SMB.1.pdf.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.