24 lipca 2013

Niezależni eksperci uznali rozwiązanie Kaspersky Internet Security za najlepsze w branży

Kaspersky Lab informuje, że Kaspersky Internet Security 2013, rozwiązanie bezpieczeństwa przeznaczone dla użytkowników indywidualnych, zajęło najwyższą pozycję w teście „Home Anti-Virus Protection” przeprowadzonym przez niezależną organizację ekspertów Dennis Technology Labs w okresie kwiecień – czerwiec 2013.


Rozwiązanie firmy Kaspersky Lab wykazało skuteczność na poziomie 97%, zdobywając 388 na 400 możliwych punktów i wyprzedzając wszystkich swoich rywali w teście. Na podstawie wyników testu, Kaspersky Internet Security 2013 otrzymał status AAA – najwyższe wyróżnienie w klasyfikacji Dennis Technology Labs.

Skuteczność testowanych rozwiązań była oceniana na podstawie ich możliwości w zakresie reagowania na zagrożenia w realnym świecie oraz wykrywania i blokowania zagrożeń podczas skanowania antywirusowego. Pod uwagę brano również liczbę fałszywych trafień. Wyniki pokazują, że Kaspersky Internet Security 2013 pominął zaledwie jedno zagrożenie (podczas gdy inne produkty pominęły średnio niemal 6) i wygenerował tylko jeden fałszywy alarm (średnia dla całej testowanej stawki to 3,5).

Wszystkie rozwiązania musiały zmierzyć się ze stosunkowo niewielkim zestawem 100 szkodliwych programów. Eksperci z Dennis Technology Labs dokonali jednak szczegółowej selekcji zagrożeń i do testu trafiły tylko szkodniki, które w okresie kwiecień – czerwiec 2013 były intensywnie wykorzystywane przez cyberprzestępców.

„Wyróżnienie przyznane przez Dennis Technology Labs stanowi uznanie jakości funkcjonalności naszego rozwiązania – jego możliwości w zakresie zwalczania zarówno dobrze znanych, jak i całkowicie nowatorskich zagrożeń. Test udowodnił, że nasz produkt działa skutecznie w warunkach realnego świata, z czego jesteśmy dumni” – powiedział Nikita Szwecow, zastępca dyrektora technicznego, Kaspersky Lab.

Kaspersky Internet Security 2013 już po raz drugi znalazł się na najwyższej pozycji w teście kwartalnym przeprowadzonym przez Dennis Technology Labs. W maju 2013 roku na podstawie podobnego testu obejmującego pierwszy kwartał br. ta sama organizacja ekspercka uznała rozwiązanie firmy Kaspersky Lab jako najlepsze.

Pełny raport z testu przeprowadzonego przez Dennis Technology Labs jest dostępny na stronie http://www.dennistechnologylabs.com/reports/s/a-m/2013/DTL_2013_Q2_Home.1.2.pdf.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/about.html?s=news.