28 czerwca 2013

Idealna ochrona: Kaspersky Internet Security 2013 uzyskuje rewelacyjny wynik w teście porównawczym AV-Comparatives

Kaspersky Lab informuje, że rozwiązanie Kaspersky Internet Security zablokowało 100% szkodliwych ataków w niedawnym teście ochrony ‘Real World’ przeprowadzonym w maju 2013 r. przez międzynarodowe laboratorium testowe AV-Comparatives.


Oprócz rozwiązania firmy Kaspersky Lab w teście uczestniczyło 20 innych produktów, ale tylko jeden zdołał dorównać doskonałym wynikom Kaspersky Internet Security 2013.

Test ochrony ‘Real World’ sprawdza możliwości rozwiązań bezpieczeństwa w zakresie odpierania ataków, które symulują warunki realnego świata – te, które mają miejsce podczas standardowych scenariuszy korzystania z komputera. Scenariusze te obejmują surfowanie po internecie oraz korzystanie z popularnych aplikacji, takich jak Adobe Reader, Flash, Java itd. Test jest przeprowadzany co miesiąc, dzięki czemu możliwe jest użycie w nim próbek szkodliwego oprogramowania, które w danym momencie są najczęściej wykorzystywane przez cyberprzestępców.

W maju bieżącego roku organizatorzy testu przygotowali 569 scenariuszy infekcji z wykorzystaniem różnych luk w zabezpieczeniach i próbek szkodliwego oprogramowania. Kaspersky Internet Security 2013 skutecznie odparł wszystkie ataki.


Wyniki najnowszego testu ‘Real World’ przeprowadzonego przez AV-Comparatives
Źródło: AV-Comparatives


„Stabilne poziomy ochrony są krytyczne dla zaawansowanego rozwiązania bezpieczeństwa. Krajobraz zagrożeń zmienia się każdego dnia, dlatego dobry produkt musi być w stanie reagować na te zmiany. Jak pokazują wyniki testu AV-Comparatives, takie zdolności posiada niewiele rozwiązań” – powiedział Nikita Szwecow, zastępca dyrektora technologicznego w Kaspersky Lab.

To już trzeci miesiąc z rzędu, gdy Kaspersky Internet Security uzyskał mocne wyniki w teście ochrony ‘Real World’. W podobnych testach AV-Comparatives, przeprowadzonych w marcu i kwietniu 2013 r., rozwiązanie firmy Kaspersky Lab również uplasowało się w ścisłej czołówce rankingu.

Pełny raport z testu przeprowadzonego przez AV-Comparatives jest dostępny na stronie http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2013/06/avc_prot_201305en.pdf.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.