3 czerwca 2013

Kaspersky Lab rozszerza swoje portfolio produktów o Kaspersky Security for Virtualization-Light Agent

Kaspersky Lab informuje o nowości w portfolio swoich produktów - Kaspersky Security for Virtualization-Light Agent. Ten nowy członek rodziny produktów bezpieczeństwa dla środowisk wirtualnych został opracowany specjalnie z myślą o technologiach Citrix XenServer, Citrix XenDesktop oraz Microsoft Hyper-V i pozwala na znaczne zmniejszenie zużycia zasobów systemowych. Kaspersky Security for Virtualization-Light Agent obejmuje ochronę przed szkodliwymi programami z wspomaganiem chmury, zaporę sieciową, system zapobiegania włamaniom (HIPS), funkcje kontroli dla aplikacji i urządzeń, a także scentralizowane zarządzanie.


Kaspersky Security for Virtualization-Light Agent powstał w celu zwiększenia wydajności infrastruktury wirtualnej poprzez wyeliminowanie obciążenia wywoływanego przez tradycyjne rozwiązania wykorzystujące agenty (instalowane na każdej maszynie wirtualnej). Nowy produkt to nie tylko zunifikowany mechanizm dla technologii firm Citrix oraz Microsoft – jest to rozwiązanie oferujące zoptymalizowaną wydajność dzięki ścisłej integracji z warstwą hipernadzorcy dla obydwóch wymienionych platform.

Kaspersky Security for Virtualization-Light Agent został po raz pierwszy zaprezentowany na konferencji Citrix Synergy 2013, która odbyła się 22 maja 2013 r. w Los Angeles. Produkt znajduje się obecnie w fazie rozwoju, a wersja beta będzie dostępna jesienią bieżącego roku.

Kaspersky Security for Virtualization-Light Agent jest tworzony przez ten sam zespół ekspertów z Kaspersky Lab, który jest odpowiedzialny za wszystkie produkty firmy dla biznesu. Oznacza to, że nowa technologia ochrony dla wirtualizacji jest ściśle zintegrowana – a nie tylko kompatybilna – z platformą produktów Kaspersky Lab dla firm. Dzięki technologii Kaspersky Lab cała infrastruktura IT chronionej organizacji, łącznie z maszynami fizycznymi, środowiskiem wirtualnym, a nawet urządzeniami mobilnymi, może być zarządzana centralnie, przy użyciu ujednoliconej konsoli administracyjnej. Firma zyskuje w ten sposób możliwość centralnego wdrażania, zarządzania i raportowania dla wszystkich składników bezpieczeństwa IT. Kaspersky Security for Virtualization-Light Agent charakteryzuje się także wysoką skalowalnością i może z powodzeniem działać we wszelkich organizacjach – od małych firm po rozległe korporacje.

“W ciągu ostatnich lat obserwujemy ogólnoświatowy wzrost zapotrzebowania na środowiska wirtualne, a warto pamiętać, że cyberprzestępcy zawsze podążają za pieniędzmi i starają się wykorzystywać słabości najnowszych technologii. Staramy się przewidywać takie ruchy i dlatego stworzyliśmy produkt bezpieczeństwa dla środowisk wirtualnych, który jest nie tylko skuteczniejszy od wielu rozwiązań konkurencyjnych, ale także oferuje większą wydajność i łatwiejszą instalację”, powiedział Nikołaj Griebiennikow, dyrektor technologiczny, Kaspersky Lab.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.