3 czerwca 2013

Kaspersky Internet Security 2013 zdobywa wyróżnienie 'AAA Award' w teście laboratorium Dennis Technology Labs

Kaspersky Lab informuje, że Kaspersky Internet Security 2013 otrzymał najwyższe wyróżnienie - ‘AAA Award’ - przyznane przez niezależne laboratorium testowe Dennis Technology Labs w teście porównawczym oceniającym produkty bezpieczeństwa przeznaczone dla użytkowników indywidualnych. Test został przeprowadzony w pierwszym kwartale 2013 r.


Eksperci z Dennis Technology Labs sprawdzali skuteczność rozwiązań w oparciu o dwa parametry: wykrywanie i blokowanie ataków krytycznych oraz eliminowanie fałszywych trafień polegających na błędnym zablokowaniu nieszkodliwego oprogramowania.

„Ataki krytyczne” to różne zagrożenia internetowe, z którymi użytkownicy mogą zetknąć się podczas codziennej aktywności na komputerze. Dennis Technology Labs nie ogranicza się jedynie do próbek szkodliwego oprogramowania – eksperci z tego laboratorium wykorzystują również strony internetowe zawierające szkodliwy kod, który może zainfekować komputery. W celu odtworzenia najpowszechniejszych scenariuszy korzystania z komputera testy przeprowadzono na komputerach z popularnymi systemami operacyjnymi Windows XP i Windows 7. Na sprzęcie testowym zainstalowano popularne aplikacje, takie jak Adobe Flash Player, Adobe Reader, Oracle Java itd., ponieważ luki w tych programach są często wykorzystywane przez cyberprzestępców.

W teście uczestniczyło dziewięć znanych na świecie produktów, ale tylko 3 z nich otrzymały najwyższą ocenę AAA. Wśród nich znalazł się Kaspersky Internet Security 2013, który wykrył i zablokował 98% wszystkich napotkanych zagrożeń i wygenerował tylko jedno fałszywe trafienie (podczas gdy średnia dla całej stawki testowej wynosiła 3,7).

„Wyniki testu dla pierwszego kwartału 2013 roku po raz kolejny potwierdziły skuteczność Kaspersky Internet Security 2013. Warto wspomnieć, że Dennis Technology Labs nie jest jedyną uznaną organizacją ekspercką, która regularnie potwierdza jakość naszych produktów. Nie ma zatem żadnych wątpliwości, że nagrody i dowody uznania dla firmy Kaspersky Lab są przyznawane w sposób obiektywny” – powiedział Nikita Szwecow, zastępca dyrektora technicznego w Kaspersky Lab.

Pełny raport z testu laboratorium Dennis Technology Labs jest dostępny na stronie http://www.dennistechnologylabs.com/reports/s/a-m/2013/DTL_2013_Q1_Home.1.pdf.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.