29 maja 2013

Kaspersky Lab gospodarzem pierwszego corocznego forum cyberbezpieczeństwa na szczeblu rządowym w Waszyngtonie

Kaspersky Lab zorganizuje swoje pierwsze forum cyberbezpieczeństwa na szczeblu rządowym, które odbędzie się 4 czerwca 2013 r. w Ronald Regan Building w Waszyngtonie. Tegoroczna impreza inauguracyjna będzie skoncentrowana na najbardziej palących z obecnych wyzwań dotyczących cyberbezpieczeństwa, z jakimi boryka się sektor rządowy i prywatny, łącznie z ochroną krytycznej infrastruktury, minimalizowaniem zagrożenia ze strony zaawansowanych cyberataków oraz zwiększeniem współpracy między ekspertami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, osobami odpowiedzialnymi za tworzenie międzynarodowej polityki oraz liderami w dziedzinie usług technologicznych, finansowych i obrony.

Podczas forum wystąpi grono wybitnych osobistości, w tym emerytowany generał Michael Hayden, były dyrektor CIA i NSA; Ronald K. Noble, sekretarz generalny INTERPOLu; Howard A. Schmidt, były koordynator ds. cyberbezpieczeństwa Administracji Obamy; oraz Jewgienij Kasperski, założyciel i dyrektor generalny Kaspersky Lab.

Komentując nadchodzące wydarzenie, Howard Schmidt powiedział: „Dzisiejszy globalny krajobraz cyberbezpieczeństwa nieustannie ewoluuje, ponieważ stale powstają nowe zagrożenia i techniki ataków. Wraz z ciągłym rozwojem i rozszerzaniem innowacji technologicznych na świecie zwiększa się jednocześnie złożoność i ryzyko dla bezpieczeństwa. Osoby decyzyjne i urzędnicy na szczeblu federalnym muszą stale współpracować z ekspertami ds. bezpieczeństwa IT i obrony, aby poznać nasze słabe punkty i zabezpieczyć je poprzez zintegrowanie technologii ochrony z naszą globalną i krajową infrastrukturą bezpieczeństwa IT”.

Podzielając opinie Howarda Schmidta, Jewgienij Kasperski powiedział: „W chwili obecnej krytyczna infrastruktura globalna jest niezwykle podatna na ataki. Rozwój i implementacja rozwiązań bezpieczeństwa w celu zminimalizowania ryzyka będą przebiegać sprawniej dzięki większej synergii między sektorem publicznym a prywatnym. Sektor prywatny posiada know-how oraz narzędzia i technologie niezbędne do uzyskania pełnego obrazu krajobrazu zagrożeń. Musimy połączyć wysiłki w celu zapewnienia ochrony krytycznym zasobom światowym przed cyberdestrukcją i awariami”.

„W dzisiejszym destruktywnym i nieustannie ewoluującym krajobrazie zagrożeń cybernetycznych niezwykle istotne jest podejmowanie wspólnych inicjatyw przez przedstawicieli administracji, osoby kształtujące politykę, integratorów systemów i ekspertów w zakresie bezpieczeństwa IT w celu zwiększenia naszych możliwości cyberochrony, zarówno na poziomie narodowym, jak i globalnym” – powiedział Jim Jaeger, wicedyrektor działu cyberbezpieczeństwa General Dynamics Fidelis Cybersecurity Solutions. „Wydarzenie to pomoże zainicjować dyskusje dotyczące cyberbezpieczeństwa, prowadząc do dialogu obejmującego wymianę informacji pomiędzy różnymi społecznościami w celu wzmocnienia naszej infrastruktury cyberbezpieczeństwa na poziomie narodowym oraz lokalnym”.

Więcej informacji na temat forum zawiera strona www.kasperskygovforum.com. Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.