28 maja 2013

Kaspersky Internet Security 2013 wykazał wysoką skuteczność w teście ochrony "real-world" laboratorium AV-Comparatives

Kaspersky Lab informuje, że jego rozwiązanie Kaspersky Internet Security 2013 skutecznie odparło zdecydowaną większość szkodliwych ataków w teście ochrony "real-world" przeprowadzonym w kwietniu 2013 r. przez specjalistyczne austriackie laboratorium testowe AV-Comparatives.


Test ochrony "real-world" sprawdza możliwości rozwiązań bezpieczeństwa w zakresie reagowania na ataki w rzeczywistych warunkach poprzez odtwarzanie scenariuszy, które powszechnie występują podczas codziennego korzystania z komputera. Takie scenariusze obejmują zwykle surfowanie po internecie i korzystanie z popularnych aplikacji takich jak Adobe Reader, Flash, Java itd.

Każde rozwiązanie bezpieczeństwa zostało przetestowane na komputerze działającym pod kontrolą systemu Windows 7. Autorzy testów przygotowali łącznie 545 scenariuszy infekcji, w których wykorzystano najnowsze luki w zabezpieczeniach i próbki szkodliwego oprogramowania. Kaspersky Internet Security 2013 uzyskał jedne z najlepszych wyników, pomijając tylko jedną próbkę szkodliwego oprogramowania. Oprócz produktu firmy Kaspersky Lab w testach uczestniczyło 20 innych popularnych rozwiązań bezpieczeństwa.

"Z każdym nowym zestawem wyników testów nasz produkt udowadniał, że oferuje bardzo wysoki poziom ochrony przed zagrożeniami w realnym świecie. Tak dobre rezultaty Kaspersky Internet Security 2013 zawdzięcza zaawansowanym technologiom antywirusowym. Kładziemy duży nacisk na rozwój proaktywnych technologii służących do zwalczania coraz większej liczby zagrożeń. Wyniki testu ochrony w realnym świecie potwierdzają, że jest to właściwe podejście” - powiedział Nikita Szwecow, zastępca dyrektora technicznego w Kaspersky Lab.

Kaspersky Internet Security 2013 regularnie udowadnia swoją wysoką skuteczność w warunkach realnego świata. W marcu produkt ten uzyskał wynik 100% w podobnym teście przeprowadzonym przez AV-Comparatives. W grudniu 2012 Kaspersky Internet Security 2013 uzyskał najwyższą ocenę Advanced+ laboratorium AV Comparatives na podstawie wyników podobnego, ale bardziej rygorystycznego testu przeprowadzanego w okresie od sierpnia do listopada 2012. Poprzednia edycja produktu, Kaspersky Internet Security 2012, również zdobyła najwyższe wyróżnienie laboratorium AV-Comparatives, przyznane na podstawie testu ochrony w realnym świecie przeprowadzonego w czerwcu 2012.

Sprawdzian ochrony w realnym świecie laboratorium AV-Comparatives należy do cieszących się największym uznaniem profesjonalnych testów w zakresie bezpieczeństwa IT. W tym roku został nominowany do nagrody Constantinus Award 2013 austriackiego rządu – czołowego wyróżnienia w branży informatycznej.

Raport zawierający pełne wyniki najnowszego testu laboratorium AV-Comparatives jest dostępny na stronie: http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2013/05/avc_prot_201304en.pdf.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.