24 kwietnia 2013

Kaspersky Internet Security 2013: 100% skuteczności w teście AV-Comparatives

Kaspersky Lab informuje, że Kaspersky Internet Security 2013 skutecznie zablokował 100% szkodliwych ataków w teście Real-World Protection Test (symulującym realne warunki korzystania z komputera i internetu) przeprowadzonym w marcu 2013 roku przez cieszące się uznaniem austriackie laboratorium testowe AV-Comparatives.


Marcowy test laboratorium AV-Comparatives sprawdzał, jak skutecznie popularne produkty bezpieczeństwa zwalczają ataki szkodliwego oprogramowania w sytuacjach realnego życia, tj. podczas wykonywania typowych zadań dla komputerów domowych. Scenariusze te obejmują zwykle surfowanie po internecie oraz korzystanie z popularnych aplikacji takich jak Adobe Reader, Flash, Java itd. Podczas testu komputer (pracujący pod kontrolą systemu Windows 7) był kierowany na szkodliwy odsyłacz w celu sprawdzenia ochrony oferowanej przez testowane rozwiązanie. W ten sposób imitowany jest najczęstszy wektor infekcji wykorzystywany obecnie przez cyberprzestępców – ataki przez strony WWW.

Eksperci opracowali 422 scenariusze infekcji, w których wykorzystano różne luki w zabezpieczeniach i próbki szkodliwego oprogramowania. Kaspersky Internet Security 2013 skutecznie zablokował każdy atak. Oprócz rozwiązania firmy Kaspersky Lab w teście uczestniczyło 20 innych popularnych produktów antywirusowych.

„Poświęcamy wiele czasu i wysiłku na rozwijanie całego wachlarza technologii proaktywnych służących do wykrywania i blokowania szkodliwego oprogramowania oraz na nasze badania w tej dziedzinie. To jedyny sposób na zapewnienie niezawodnej ochrony w sytuacjach realnego życia – potwierdzają to również wyniki testu AV-Comparatives” – powiedział Oleg Iszanow, dyrektor ds. badań nad zwalczaniem szkodliwego oprogramowania, Kaspersky Lab.
Pełny raport z testu przeprowadzonego przez AV-Comparatives jest dostępny na stronie http://av-comparatives.org/images/docs/avc_prot_201303en.pdf.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.