16 kwietnia 2013

Kaspersky Anti-Virus 2013 uzyskuje ocenę Advanced+ w teście przeprowadzonym przez AV-Comparatives

Kaspersky Lab informuje, że Kaspersky Anti-Virus 2013 otrzymał najwyższą ocenę Advanced+ od cieszącego się uznaniem niezależnego laboratorium testowego AV-Comparatives. Wyróżnienie zostało przyznane na podstawie wyników testu wykrywania szkodliwego oprogramowania w plikach, przeprowadzonego w marcu 2013 r.


Test AV-Comparatives sprawdzał skuteczność popularnych produktów bezpieczeństwa w zakresie wykrywania szkodliwych plików podczas standardowego skanowania komputera z dostępem do stabilnego łącza internetowego. Kaspersky Anti-Virus 2013 wziął udział w teście File Detection (wykrywanie plików) wraz z 19 innymi rozwiązaniami antywirusowymi czołowych producentów.

Spośród 136 610 szkodliwych plików, które musiały przeskanować testowane produkty, Kaspersky Anti-Virus wykrył 99,2% wszystkich zagrożeń. Ponadto, podczas skanowania kolekcji czystych plików rozwiązanie firmy Kaspersky Lab wygenerowało zaledwie sześć fałszywych trafień. Średnia dla wszystkich testowanych produktów przekroczyła 15. Głównie z powodu fałszywych trafień konkurencyjne produkty z równie wysokimi współczynnikami wykrywania nie otrzymały najwyższej oceny Advanced+. W realnych warunkach fałszywe trafienia mogą stwarzać problemy użytkownikom pracującym z bezpiecznymi aplikacjami, które zostały błędnie sklasyfikowane jako szkodliwe.

„Wyniki testów laboratorium AV-Comparatives po raz kolejny udowodniły, że wysokiej jakości produkt antywirusowy musi nie tylko potrafić wykrywać możliwie najwięcej zagrożeń, ale również skutecznie określać, które pliki i aplikacje są bezpieczne. Jest to jedyny sposób na osiągnięcie niezbędnej równowagi między niezawodną ochroną a wygodą użytkowania” – powiedział Oleg Iszanow, dyrektor działu badań nad ochroną przed szkodliwym oprogramowaniem, Kaspersky Lab.

Kaspersky Anti-Virus 2013 nie po raz pierwszy został tak wysoko oceniony przez specjalistów z AV-Comparatives. W październiku 2012 roku produkt uzyskał ocenę Advanced+ w podobnym teście. W listopadzie 2012 roku Kaspersky Anti-Virus 2013 otrzymał najwyższą ocenę laboratorium AV-Comparatives w kategorii Malware Removal (usuwanie szkodliwego oprogramowania). W 2012 roku produkty firmy Kaspersky Lab otrzymały łącznie osiem certyfikatów Advanced+.

Szczegółowy raport z wyników testu laboratorium AV-Comparatives jest dostępny na stronie http://www.av-comparatives.org/images/docs/avc_fdt_201303_en.pdf.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.