6 marca 2013

Wyprawa Kaspersky 7 Volcanoes Expedition: drugi wulkan zdobyty

Kaspersky Lab nadal wspiera i inspiruje Olgę Rumjancewą, rosyjską alpinistkę, która podjęła wyzwanie zdobycia najwyższych wulkanów na siedmiu kontynentach świata w ciągu zaledwie jednego roku.


28 lutego Olga ukończyła swoją samotną wspinaczkę na drugi z wulkanów – Kilimandżaro (wcześniej zdobyła Mount Sidley na Antarktydzie). Dotarcie na szczyt tego najwyższego wzniesienia w Afryce (5 895 metrów) zajęło jej zaledwie cztery dni mimo niekorzystnych warunków pogodowych, charakteryzujących się dużą wilgotnością i temperaturą około 0 stopni Celsjusza.

Alpinistka podzieliła się już swoimi pierwszymi wrażeniami ze wspinaczki: „Ukończyłam to zadanie szybciej niż planowałam, chociaż było trudniejsze w porównaniu z pierwszym wulkanem. Grafik wyprawy Kaspersky 7 Volcanoes Expedition jest bardzo napięty i pomiędzy kolejnymi wspinaczkami mam niewiele czasu na zregenerowanie sił. Mimo to moja determinacja nie osłabła, a dzięki wsparciu Kaspersky Lab wiem, że mogę pokonać wszystkie przeszkody”.
Kaspersky Lab dostarcza Oldze wszystko, czego potrzebuje do wyprawy. Ponadto zachęca fanów alpinistki do śledzenia jej postępów na Facebooku i wzięcia udziału w konkursie, w którym można wygrać wymarzoną wycieczkę dla dwóch osób. Uczestnicy muszą „zameldować się” na Facebooku na jednym z 7 szczytów, na który Olga będzie wspinać się w 2013 roku: https://www.facebook.com/Kaspersky/app_212241575567627. Następnie należy opisać swoją wymarzoną wyprawę, uzasadniając, dlaczego chciałoby się wybrać w taką podróż. Olga wyłoni zwycięzców, którzy otrzymają bilety do wymarzonego miejsca.

Dzięki pasji do odkrywania i otwierania nowych możliwości Kaspersky Lab posiada długą tradycję wspierania ekspedycji geograficznych. Sam Jewgienij Kasperski jest zapalonym podróżnikiem i dotarł do kilku odległych i niezamieszkałych regionów świata.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.