13 lutego 2013

Kaspersky Lab rozpoczyna eliminacje do europejskiej rundy konferencji dla studentów "CyberSecurity for the Next Generation"

Kaspersky Lab informuje o rozpoczęciu eliminacji do europejskiej rundy konferencji dla studentów „CyberSecurity for the Next Generation”, która odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia 2013 r. na uniwersytecie w Aachen w Niemczech. Studenci z Polski mogą wysyłać swoje prace w języku angielskim do 4 marca 2013 r. Na autorów najlepszych projektów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.


Do udziału w konferencji „CyberSecurity for the Next Generation” mogą aplikować studenci i doktoranci. Aby zakwalifikować się do europejskiej rundy konferencji, należy do 4 marca 2013 r. przesłać swoją pracę w języku angielskim na jeden z następujących tematów:

  • Nowe zagrożenia dla powstających platform (systemy osadzone, bezpieczeństwo mobilne, bezpieczeństwo systemów Windows 8 i OS X);
  • Ochrona chmury i infrastruktury wirtualnej (systemy pocztowe, urządzenia do przechowywania danych, sieci społecznościowe);
  • Przyszłe techniki ochrony (metody proaktywne, technologie filtrowania, bezpieczeństwo aplikacji sieciowych);
  • Ochrona infrastruktury korporacyjnej (walka z zagrożeniami APT i atakami ukierunkowanymi, luki i exploity, rootkity, bootkity, botnety, ataki DDoS, bezpieczeństwo w sieci);
  • Edukacja na temat bezpieczeństwa (narzędzia i zasoby podnoszące świadomość w zakresie bezpieczeństwa IT).Udział w organizowanej przez Kaspersky Lab konferencji „CyberSecurity for the Next Generation” to świetna okazja do nawiązania cennych kontaktów z innymi europejskimi studentami, profesorami oraz ekspertami z Kaspersky Lab, a także możliwość udziału w unikatowych prezentacjach oraz warsztatach. W trakcie całej konferencji obowiązuje język angielski. Dla studentów i doktorantów, których prace zostaną zakwalifikowane, udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny. Kaspersky Lab pokrywa wszystkie koszty, łącznie z podróżą, zakwaterowaniem i wyżywieniem.

Autorzy najlepszych projektów otrzymają wyróżnienia i nagrody pieniężne w wysokości: 1 miejsce – 1 000 euro, 2 miejsce – 750 euro, 3 miejsce – 500 euro. Zwycięzcy automatycznie kwalifikują się do międzynarodowej rundy finałowej konferencji, która odbędzie się w czerwcu 2013 w Londynie.

Formularz rejestracyjny oraz szczegóły dotyczące konferencji, formatu prac i proponowanej tematyki są dostępne na stronie http://www.kaspersky.com/about/events/educational-events/European_Round_2013.

Studenci, którzy potrzebują informacji dodatkowych na temat konferencji, mogą kontaktować się z działem prasowym Kaspersky Lab Polska: prasa@kaspersky.pl.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.