6 lutego 2013

Kaspersky Internet Security 2013 jednym z najlepszych produktów w 2012 roku według AV-Comparatives

Kaspersky Internet Security 2013 znalazł się na pierwszym miejscu w zestawieniu „Produkt roku 2012” opracowanym przez AV-Comparatives. W styczniu to niezależne laboratorium testowe opublikowało końcowe podsumowanie wyników testów rozwiązań do ochrony dla klientów indywidualnych, w którym produkt firmy Kaspersky Lab uzyskał najlepsze łączne wyniki. Jest to powtórka sukcesu sprzed 12 miesięcy, gdy Kaspersky Internet Security uzyskał prestiżowy tytuł „Produkt Roku 2011”.

Najważniejsze fakty w skrócie

 • Eksperci z AV-Comparatives podsumowali wyniki badań przeprowadzonych w 2012 roku.
 • W końcowym raporcie zestawiono wyniki dziewięciu testów przeprowadzonych w celu oceny jakości oferowanej przez produkt ochrony przed nieznanymi zagrożeniami, liczby fałszywych trafień, wydajności i innych parametrów bezpieczeństwa.
 • Rozwiązanie firmy Kaspersky Lab zdobyło najwyższą ocenę ADVANCED+ we wszystkich oprócz jednego testu.
 • Kaspersky Internet Security 2013 zajął pierwsze miejsce ex aequo z rozwiązaniem innego producenta pod względem łącznych wyników w testach.

Wyniki testu

W 2012 roku rozwiązania firmy Kaspersky Lab przeznaczone dla użytkowników indywidualnych - Kaspersky Internet Security 2012, a następnie Kaspersky Internet Security 2013 – konsekwentnie uzyskiwały imponujące wyniki w testach laboratorium AV-Comparatives. W teście „Whole Product Dynamic Testing”, jednym z najtrudniejszych testów sprawdzających system w zakresie ochrony przed zagrożeniami, które każdego dnia atakują użytkowników internetu, produkty firmy Kaspersky Lab dwukrotnie otrzymały najwyższą ocenę ADVANCED+.

Te regularne sukcesy odnotowywane przez Kaspersky Lab zdecydowały o wyróżnieniu firmy tytułem „Top Rated 2012” przez ekspertów AV-Comparatives. Wyróżnienie to zostało przyznane głównie na podstawie wyników testów technologii ochrony – tej prestiżowej nagrody nie mógł otrzymać produkt, który nie otrzymał 100% punktów w testach Real World.

Kaspersky Lab otrzymał również złote medale w następujących kategoriach:

 • Proaktywne wykrywanie szkodliwego oprogramowania 2012 – za skuteczne technologie proaktywne przeznaczone do wykrywania nowych i nieznanych zagrożeń. Eksperci zwrócili szczególną uwagę na fałszywe trafienia – produkty generujące liczne błędy nie otrzymały tego wyróżnienia.
 • Usuwanie szkodliwego oprogramowania 2012 – za wysokiej jakości leczenie zainfekowanych komputerów.
Tę serię prestiżowych wyróżnień dopełniają imponujące wyniki firmy w następujących kategoriach:

 • Ochrona dynamiczna 2012 – za niezawodną ochronę przed zagrożeniami spotykanymi w realnym świecie przy pomijalnej liczbie fałszywych trafień.
 • Wykrywanie szkodliwego oprogramowania na żądanie 2012 – za wysoki poziom wykrywania szkodliwego oprogramowania przy użyciu skanerów plików.
 • Najniższy poziom fałszywych trafień 2012 – za niską liczbę fałszywych trafień, którą użytkownicy często uznają za równie istotną co niezawodna ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem.
 • Anti-Phishing 2012 – za niezawodną ochronę przed phishingiem.


 • Ostatecznie rozwiązania firmy Kaspersky Lab znalazły się na pierwszym miejscu ex aequo z rozwiązaniem innego producenta w ogólnej klasyfikacji i stały się mocnym kandydatem do tytułu „Produkt roku 2012”. „Dla naszych ekspertów i deweloperów rok 2012 przyniósł udział produktów firmy Kaspersky Lab w ekscytującej i intensywnej rywalizacji o miano najlepszych rozwiązań antywirusowych według AV-Comparatives” - powiedział Oleg Iszanow, dyrektor ds. badań dotyczących zwalczania szkodliwego oprogramowania, Kaspersky Lab. „Jesteśmy dumni, że osiągnęliśmy tak dobre wyniki i utrzymaliśmy się w czołówce branży dzięki doskonałym rezultatom uzyskiwanym przez cały rok. Cieszymy się również, że jakość naszego produktu została wysoko oceniona przez ekspertów AV-Comparatives”.

  Pełny raport opracowany przez ekspertów z laboratorium AV-Comparatives jest dostępny na stronie http://www.av-comparatives.org/images/docs/avc_sum_201212_en.pdf.

  Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.