5 lutego 2013

Kaspersky Internet Security 2013 zwycięża w testach polskich magazynów Komputer Świat oraz PC Format

Kaspersky Lab Polska informuje o zwycięstwie programu Kaspersky Internet Security 2013 w testach popularnych magazynów Komputer Świat oraz PC Format. Wyniki testów zostały opublikowane w marcowych numerach magazynów. Kaspersky Internet Security 2013 pokonał konkurencję w obydwóch testach i został uhonorowany prestiżowymi wyróżnieniami: "Zwycięzca: Jakość" oraz "Najlepsza Jakość".


Dziennikarze z Komputer Świata poddali szczegółowym testom 6 popularnych produktów bezpieczeństwa kompatybilnych z systemem Windows 8. Najważniejszą częścią testu było sprawdzenie ich skuteczności. Eksperci z Komputer Świata skupili się na stworzeniu środowiska testowego, które odwzorowuje realne sytuacje, z jakimi stykać muszą się codziennie rozwiązania bezpieczeństwa. Testowe maszyny były infekowane szkodliwymi programami, które występują "na wolności", a zapory sieciowe wbudowane w testowane pakiety musiały się zmierzyć z ponad 9000 ataków. Przetestowano także ochronę przed nowymi metodami stosowanymi przez cyberprzestępców, takimi jak zamieszczanie odsyłaczy do zagrożeń na portalach społecznościowych, ataki na popularne usługi działające w chmurze oraz trojany bankowe. Specjaliści z Komputer Świata nie zapomnieli także o przetestowaniu spowolnienia wywoływanego przez zainstalowaną ochronę.

Podsumowując wyniki rozwiązania Kaspersky Internet Security 2013 redaktorzy magazynu Komputer Świat (www.komputerswiat.pl) napisali: "Wykrywanie zdradliwych szkodliwych programów i niszczenie ich - pakiet bezpieczeństwa firmy Kaspersky aktualnie potrafi to robić lepiej od konkurentów. Rosyjski pakiet w teście rozprawiał się sprawnie nie tylko ze znanymi już trojanami, rootkitami i robakami, ale okazał się także ekstremalnie odporny na ataki nieznanych dotychczas szkodników. Tym samym pakiet Kaspersky jest pewną ostoją przeciwko podstępnym trojanom bankowym i poddawanym ciągłym modyfikacjom aplikacjom typu ransomware. (...) pomimo kompleksowego działania ochronnego pakiet tylko nieznacznie obniża wydajność komputera i jest łatwy w obsłudze".

Kaspersky Internet Security 2013 został niekwestionowanym zwycięzcą testu Komputer Świata i otrzymał wyróżnienie: "Zwycięzca: Jakość".

Redakcja magazynu PC Format przetestowała 7 popularnych rozwiązań bezpieczeństwa kompatybilnych z systemem Windows 8. Podczas opracowywania testu wykorzystano wyniki badań prowadzonych przez niezależne laboratorium AV-Test. Specjaliści z PC Formatu uwzględnili w teście nie tylko klasyczne wirusy, ale także programy szpiegujące, wykradające dane i zamieniające zainfekowane komputery w maszyny zombie, stanowiące elementy botnetów. Oprócz analizy wyników skuteczności pochodzących z raportów AV-Test, dla każdego rozwiązania bezpieczeństwa przeprowadzono szczegółowe testy sprawdzające obciążenie systemów.

Podsumowując wyniki programu Kaspersky Internet Security 2013 redaktorzy magazynu PC Format (www.pcformat.pl) napisali: „Ten pakiet jest więcej niż tylko znakomitym narzędziem chroniącym przed szkodliwym oprogramowaniem, próbami wyłudzania informacji, atakami sieciowymi czy masą niechcianych wiadomości. Wśród rozbudowanych warstw zabezpieczeń znalazł się nie tylko system oparty na chmurze obliczeniowej (Kaspersky Security Network) czy unikatowy mechanizm wykrywający niebezpieczne zachowania. Jest także moduł blokujący reklamy i banery w przeglądarkach. Poza tym produkt wyposażono w niezwykle użyteczne funkcje chroniące zakupy i transakcje bankowe dokonywane w sieci. (...) Co najważniejsze jednak, ten wielofunkcyjny kombajn potrafi działać efektywnie przy niskim zużyciu zasobów systemowych”.

Kaspersky Internet Security 2013 pokonał konkurencję w teście magazynu PC Format i został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem „Najlepsza Jakość”.

Więcej informacji o programie Kaspersky Internet Security 2013 można znaleźć na stronie http://www.kaspersky.pl/2013.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.