22 stycznia 2013

Kaspersky Lab odnotował liczne zwycięstwa w niezależnych testach w 2012 roku

W ubiegłym roku rozwiązania bezpieczeństwa Kaspersky Lab, zarówno te przeznaczone dla biznesu, jak i klientów indywidualnych, uczestniczyły w ponad 70 różnych testach i badaniach przeprowadzanych przez międzynarodowe laboratoria badawcze. Oprócz oceny komponentu antywirusowego niezależni eksperci zwracali szczególną uwagę na różne technologie oferowane w produktach firmy Kaspersky Lab, w tym najnowsze, takie jak: Automatyczne zapobieganie exploitom, Bezpieczne pieniądze i Biała lista. Wyniki testów były rewelacyjne: rozwiązania Kaspersky Lab zajęły pierwsze miejsce w 30 testach, a w 19 przypadkach otrzymały prestiżowe wyróżnienia przyznane przez ekspertów.

W 2012 roku produkty firmy Kaspersky Lab przeznaczone dla użytkowników indywidualnych wzięły udział w ponad 50 niezależnych testach, natomiast rozwiązania korporacyjne uczestniczyły w ponad 20 testach. Rozwiązania korporacyjne firmy znalazły się na czołowych pozycjach w dwóch na trzy testy porównawcze, natomiast produkty dla użytkowników indywidualnych zajęły pierwsze miejsce w około połowie wszystkich testów. Łącznie, produkty Kaspersky Lab zajęły pierwsze miejsce w niezależnych testach 30 razy. W 2012 roku Kaspersky Lab otrzymał także 19 wyróżnień przyznanych przez znane laboratoria testowe na całym świecie.


Wyniki niezależnych testów produktów antywirusowych, 2012


Najbardziej prestiżowe niezależne organizacje testowe

Kaspersky Lab ma ogromny szacunek wobec specjalistów z niezależnych laboratoriów i ich szerokiej wiedzy na temat współczesnych cyberzagrożeń, która jest wykorzystywana do przeprowadzania prawdziwie profesjonalnych testów. Firma ma zaufanie do wielu laboratoriów, w tym:


„Zawsze staramy się brać udział w niezależnych testach przeprowadzanych przez znane laboratoria, a ich wyniki traktujemy bardzo poważnie” – mówi Nikołaj Griebiennikow, dyrektor ds. technologii, Kaspersky Lab. „Dzięki nim możemy lepiej zrozumieć mocne i słaby strony naszych produktów i nieustannie je ulepszać. Ponadto umożliwiają one rozwój całej branży poprzez opracowywanie metodologii testowania unikatowych technologii, innych niż te służące do ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem”.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.