16 stycznia 2013

Kaspersky Lab ogłasza początek ekspedycji "Kaspersky 7 Volcanoes Expedition"

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje o starcie nowego odważnego projektu: „Kaspersky 7 Volcanoes Expedition”. Znana alpinistka Olga Rumjancewa zostanie pierwszą kobietą, która w przeciągu jednego roku zdobędzie w pojedynkę siedem szczytów wulkanicznych – siedem najwyższych wulkanów na każdym kontynencie.


Przy wsparciu firmy Kaspersky Lab Olga będzie samotnie wspinała się na Mount Sidley (Antarktyka), Kilimandżaro (Tanzania), Mount Giluwe (Papua - Nowa Gwinea), Demawend (Iran), Elbrus (Rosja), Pico de Orizaba (Meksyk) oraz Ojos del Salado (Chile/Argentyna). Dotarcie na szczyty tych wulkanów uważane jest za jedno z największych wyzwań alpinistycznych na świecie, a wagę tego wyczynu potęguje dodatkowo fakt, że Olga będzie pierwszą w historii osobą, która zdobędzie je samotnie w ciągu jednego roku.

Chociaż Olga zamierza ustanowić rekord, swoją ekspedycję traktuje bardziej w kategoriach sprawdzianu woli i osobistego osiągnięcia. „Od dawna było to moim marzeniem. Jestem poszukiwaczką przygód; lubię odkrywać i dokonywać rzeczy, których nikt wcześniej nie dokonał. Trudność tego wyzwania sprawia, że jest ono dla mnie jeszcze bardziej pociągające! Jestem wdzięczna firmie Kaspersky Lab, że pomogła mi przekuć ten plan w rzeczywistość i dała mi szansę zrealizowania swojego marzenia” – powiedziała Olga Rumjancewa.

Dyrektor generalny oraz współzałożyciel Kaspersky Lab, Jewgienij Kasperski, powiedział: „W naszej firmie cenimy osobiste osiągnięcia i wolę zwycięstwa. Uważamy, że człowiek, który jest oddany swojemu celowi i marzeniom, może osiągnąć bardzo wiele. Osoby takie jak Olga to prawdziwi zwycięzcy. Potrafi podążać za swoimi marzeniami i iść do przodu bez względu na pojawiające się na drodze przeszkody. To właśnie łączy nas z Olgą. Wierzę, że jej osiągnięcia zainspirują cały nasz globalny zespół! Będziemy śledzili jej postępy przez cały 2013 rok!”.

Wyprawa „Kaspersky 7 Volcanoes Expedition” rozpoczęła się 11 stycznia 2013 roku od wspinaczki na najwyższy wulkan Antarktyki: Mount Sidley, którego najwyższe wzniesienie znajduje się na wysokości 4 181 – 4 285 metrów. Jest to masywny, w większości pokryty śniegiem wulkan tarczowy - najwyższy i najbardziej imponujący z pięciu gór wulkanicznych, które tworzą łańcuch Executive Committee Range Ziemi Marii Byrd.

Wyprawa „Kaspersky 7 Volcanoes Expedition” to nowy krok we współpracy Kaspersky Lab z odkrywcami o światowej renomie. Na początku 2012 roku, przy wsparciu Kaspersky Lab, brytyjska polarniczka Felicity Aston została pierwszą kobietą w historii, która samotnie przemierzyła Antarktykę, ustanawiając nowy rekord świata. Wcześniej, w listopadzie 2009 roku, firma sponsorowała „Kaspersky Commonwealth Antarctic Expedition”. W projekcie tym wzięły udział kobiety z Brunei, Cypru, Ghany, Indii, Jamajki, Nowej Zelandii, Singapuru oraz Wielkiej Brytanii, które pokonały na nartach liczącą ponad 900 km trasę z wybrzeża Antarktyki na Biegun Południowy, chcąc uczcić w ten sposób 60 rocznicę istnienia Wspólnoty Narodów.


Olga Rumjancewa (Kliknij, aby powiększyć)


Informacje o Oldze Rumjancewej

Olga Rumjancewa urodziła się w mieście Twer, w Rosji. Od wczesnego dzieciństwa interesowała się trekkingiem i wspinaczką górską. Początkowo wspinanie się na szczyty Kaukazu, Chibiny oraz gór w Azji Środkowej stanowiło jej hobby, które później przerodziło się w styl życia. Uzyskała pierwszy stopień we wspinaczce górskiej i została dyrektorem klubu alpinistycznego Państwowego Uniwersytetu Moskiewskiego. W 2008 roku Olga podjęła pracę swoich marzeń, zostając przewodniczką górską. W całej swojej karierze alpinistycznej zdobyła liczne szczyty na wszystkich kontynentach.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.