28 listopada 2012

Kaspersky Endpoint Security 8 produktem roku 2012 wg redakcji magazynu IT Professional

Kaspersky Lab Polska informuje o otrzymaniu przez produkt Kaspersky Endpoint Security 8, rozwiązanie przeznaczone do ochrony IT firmowych punktów końcowych, prestiżowego wyróżnienia "Produkt Roku 2012" przyznanego przez redakcję ukazującego się w Polsce magazynu IT Professional.


Produkt Roku IT Professional to tytuł przyznawany najlepszym producentom sprzętu i oprogramowania. Czytelnicy i redakcja miesięcznika najpierw nominują wyróżniające się ich zdaniem urządzenia i oprogramowanie, następnie spośród wyselekcjonowanych produktów wybierają te najlepsze. W tym roku w każdej kategorii wyłoniono po dwóch laureatów: jednego w głosowaniu prenumeratorów pisma, drugiego w wyniku obrad redakcji.

Według zespołu redakcyjnego magazynu IT Professional najnowsze rozwiązanie Kaspersky Lab dla biznesu wyróżnia się funkcjonalnością i łatwością użytkowania, a jego dużą zaletą są inteligentne mechanizmy kontroli aplikacji, sieci oraz urządzeń wykorzystywanych w sieci firmowej. Redakcja doceniła także skuteczną ochronę przed wszelkimi zagrożeniami, zapewnianą przez połączenie wielu technologii - od tradycyjnych sygnatur antywirusowych, przez mechanizmy proaktywne, aż po technologię chmury. Uzasadniając przyznanie wyróżnienia zespół redakcyjny magazynu IT Professional podsumował: „Pakiet oferuje kompletny zestaw narzędzi do ochrony i kontroli korporacyjnych punktów końcowych. Pozwala na szczegółową kontrolę aplikacji i urządzeń, filtrowanie sieci oraz korzystanie z niestandardowych szablonów”.


Certyfikat "Produkt Roku 2012" przyznany przez redakcję magazynu IT Professional


Informacje o Kaspersky Endpoint Security 8

Kaspersky Endpoint Security 8 for Windows jest oparty na najnowszych inteligentnych hybrydowych technologiach bezpieczeństwa, które zapewniają szczegółową ochronę antywirusową, i zawiera szeroki wachlarz narzędzi bezpieczeństwa umożliwiających skuteczne blokowanie współczesnych zagrożeń, wykrywanie szkodliwego działania i zmniejszenie podatności biznesu na zagrożenia. Mocna ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem, wykorzystująca dogłębną wiedzę Kaspersky Lab oraz zrównoważony globalny zasięg, jest uzupełniona szerokim wachlarzem funkcji bezpieczeństwa IT, obejmujących kontrolę aplikacji, filtrowanie sieciowe oraz kontrolę urządzeń. Kaspersky Endpoint Security 8 integruje się z opartym na chmurze systemem informacji dotyczących bezpieczeństwa, który zapewnia w czasie rzeczywistym najbardziej aktualne informacje o nowych i nieznanych zagrożeniach oraz obsługę białych list aplikacji. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie http://www.kaspersky.pl/beready/business-solutions.html.

Aby ułatwić firmom zapoznanie się ze współczesnymi zagrożeniami oraz metodami walki z nimi, eksperci z Kaspersky Lab przygotowali specjalną stronę: http://www.kaspersky.pl/beready. Witryna ta zawiera wiele porad, które mogą pomóc w stworzeniu skutecznej polityki bezpieczeństwa uwzględniającej prywatne smartfony, tablety i laptopy pracowników, a także szczegółowe informacje na temat rozwiązań Kaspersky Lab dla firm.

Informacje o miesięczniku "IT Professional"

Ukazujący się w Polsce miesięcznik „IT Professional” dostarcza kluczową wiedzę specjalistom z branży IT, zatrudnionym w biznesie lub prowadzącym własne firmy świadczące usługi informatyczne. Magazyn ma charakter ekspercki, a poruszane na jego łamach tematy opisywane są w sposób praktyczny. Autorzy – certyfikowani i doświadczeni specjaliści – koncentrują się na przekazaniu wiedzy niezbędnej w codziennej pracy informatyków, administratorów sieci, administratorów bezpieczeństwa informacji, menedżerów działów i dyrektorów departamentów IT.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.