22 listopada 2012

Kaspersky Anti-Virus 2013 otrzymał najwyższą ocenę AV-Comparatives za usuwanie szkodliwego oprogramowania

Kaspersky Anti-Virus 2013 został uznany za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań bezpieczeństwa i otrzymał najwyższą ocenę Advanced+ na podstawie niezależnego testu przeprowadzonego przez AV-Comparatives w listopadzie 2012 r.


W listopadowym teście eksperci z AV-Comparatives skupili się na sprawdzeniu, jak 13 popularnych programów antywirusowych radzi sobie z usuwaniem szkodliwego oprogramowania.

Zgodnie z regułami AV-Comparatives, testowane produkty zostały zainstalowane na zainfekowanych wcześniej maszynach. Z zestawu specjalnie wyselekcjonowanych próbek szkodliwego oprogramowania wybrano jedenaście, a następnie dodano jeszcze trzy próbki użyte w zeszłorocznych testach w celu sprawdzenia, czy nastąpiła poprawa w leczeniu. Po zainstalowaniu produktów przeprowadzono pełne skanowanie systemu i rozpoczęto proces usuwania zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez programy antywirusowe. Eksperci z laboratorium odtworzyli scenariusz, na jaki może napotkać typowy użytkownik domowy w sytuacji, w której należy usunąć szkodliwe oprogramowanie. Po przeskanowaniu maszyny zostały powtórnie uruchomione, a eksperci przeprowadzili szczegółową analizę każdego komputera, aby stwierdzić, ile szkodliwych programów zostało skutecznie usuniętych.

Kaspersky Anti-Virus 2013 zapewnił sobie pierwsze miejsce, zdobywając 94 punkty na 100. Produkt Kaspersky Lab skutecznie usunął wszystkie próbki szkodliwego oprogramowania wykorzystane przez ekspertów. Ten rewelacyjny wynik pozwolił produktowi firmy Kaspersky Lab uzyskać najwyższą ocenę AV-Comparatives - Advanced+.

„Według AV Comparatives, głównym celem testów było pokazanie, że działanie profesjonalnych produktów antywirusowych musi daleko wykraczać poza samo usuwanie szkodliwych plików” - komentuje Oleg Iszanow, szef działu badań nad szkodliwym oprogramowaniem, Kaspersky Lab. „Z przyjemnością potwierdzamy, że nasz produkt dla użytkowników indywidualnych po raz kolejny spełnił oczekiwania ekspertów i udowodnił swoją wysoką jakość, zdobywając najwyższą ocenę laboratorium”.

Pełny raport z najnowszego testu AV-Comparatives jest dostępny na stronie: http://av-comparatives.org/images/docs/avc_rem_201211_en.pdf.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.