24 września 2012

Podwójny triumf firmy Kaspersky Lab w niezależnych testach AV-Test

W najnowszej rundzie regularnych testów przeprowadzanych przez laboratorium AV-Test dwa produkty firmy Kaspersky Lab - korporacyjne i przeznaczone dla użytkowników indywidualnych - uzyskały najwyższe wyniki.


W niezależnych testach laboratoryjnych przeprowadzonych w okresie lipiec-sierpień 2012 Kaspersky Internet Security 2013 świetnie poradził sobie zarówno z wykrywaniem, jak i usuwaniem szkodliwego oprogramowania. W oddzielnym sprawdzianie Kaspersky Endpoint Security 8 for Windows uplasował się na pierwszym miejscu wśród ośmiu korporacyjnych pakietów bezpieczeństwa. To już szósty raz w ciągu ostatnich 14 miesięcy, gdy Kaspersky Lab znalazł się na prowadzeniu w testach rozwiązań korporacyjnych.

Zarówno pakiety korporacyjne, jak i te przeznaczone dla użytkowników indywidualnych zostały przetestowane na maszynach działających pod kontrolą Windows XP z zainstalowanym dodatkiem Service Pack 3. W testach rozwiązań konsumenckich oceniono dwie wersje naszego produktu: w lipcu Kaspersky Internet Security 2012, natomiast w sierpniu - nowe, uaktualnione wydanie 2013. Wyniki uzyskane w trzech testach na wykrywanie szkodliwego oprogramowania były rewelacyjne dla obu wersji: współczynnik wykrywania w tzw. scenariuszach “real-world”, odzwierciedlających standardowe korzystanie z komputera i internetu, wynosił 98%, natomiast w testach wykrywania szeroko rozpowszechnionego szkodliwego oprogramowania produkt uzyskał 100%.

W teście naprawy produkt Kaspersky Lab przeznaczony dla użytkowników indywidualnych uzyskał kolejny idealny wynik 100%, skutecznie wykrywając i usuwając każdy aktywny komponent wszystkich 41 infekcji szkodliwego oprogramowania. Kaspersky Internet Security uplasował się na pierwszym miejscu, zdobywając łącznie 17 punktów (na 18 możliwych).

Również korporacyjne rozwiązanie bezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab uzyskało solidne wyniki w teście wykrywania: w sprawdzianie „real-world” współczynnik wykrywania przekroczył 97%, natomiast w wykrywaniu rozpowszechnionego oprogramowania - 100%. Podobnie jak jego odpowiednik dla użytkowników indywidualnych Kaspersky Endpoint Security 8 for Windows uzyskał rewelacyjny wynik również w teście naprawy, będąc jedynym rozwiązaniem, którego współczynnik wykrywania i usuwania szkodliwego oprogramowania stanowił 100%.

„Jest to dla nas istotny okres, ponieważ wprowadzamy najnowszą wersję naszego flagowego rozwiązania dla użytkowników indywidualnych - Kaspersky Internet Security 2013. Cieszymy się, że w sierpniowym teście nasz produkt powtórzył imponujące wyniki uzyskane w oddzielnym badaniu przeprowadzonym w czerwcu i lipcu. Testy laboratorium AV-Test po raz kolejny potwierdzają, że dostarczamy czołowe w branży rozwiązania bezpieczeństwa dla klientów indywidualnych oraz korporacyjnych. Jednocześnie czekamy na nowe testy, które sprawdzą możliwości nowych technik ochrony, wprowadzonych do Kaspersky Internet Security 2013” – powiedział Oleg Iszanow, dyrektor działu Anti-Malware Research, Kaspersky Lab.

Szczegółowy raport z wyników uzyskanych przez Kaspersky Internet Security 2013 w teście przeprowadzonym w lipcu/sierpniu przez AV-Test jest dostępny na stronie: http://www.av-test.org/no_cache/en/tests/test-reports/?tx_avtestreports_pi1%5Breport_no%5D=122665.

Wyniki testu AV-Test uzyskane przez Kaspersky Endpoint Security 8 for Windows są dostępne na stronie: http://www.av-test.org/no_cache/en/tests/test-reports/?tx_avtestreports_pi1%5Breport_no%5D=122791.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.