11 września 2012

Baza danych "Whitelist" firmy Kaspersky Lab liczy ponad 500 milionów unikatowych plików

Kaspersky Lab informuje, że jego baza danych Whitelist zawierająca informacje o legalnych programach przekroczyła próg 500 milionów unikatowych plików. Baza ta jest aktywnie wykorzystywana w produktach firmy Kaspersky Lab przeznaczonych dla firm i użytkowników indywidualnych, zapewniając lepszą ochronę i wydajność, i jest dynamicznie aktualizowana w celu monitorowania nowych programów. Identyfikacja i klasyfikacja legalnego oprogramowania pomaga zminimalizować ryzyko fałszywych trafień i pozwala firmom łatwo, a jednocześnie skutecznie egzekwować politykę bezpieczeństwa poprzez implementację funkcji takich jak Kontrola aplikacji i scenariusz Default Deny. Baza danych Whitelist powiększa się w tempie 1 miliona nowych plików dziennie.Infografika - Zalety technologii białej listy oraz Default Deny
Kliknij, aby powiększyć


Zalety technologii białej listy firmy Kaspersky Lab zostały potwierdzone w pierwszych testach branżowych przeprowadzonych przez znaną instytucję West Coast Labs. Według analizy przeprowadzonej przez to laboratorium w grudniu 2011 r., baza danych Whitelist firmy Kaspersky Lab dostarczyła dokładne informacje o 93% wszystkich programów dla użytkowników indywidualnych oraz o 94% programów korporacyjnych. Również test funkcji Kontroli aplikacji i Default Deny potwierdził dominację Kaspersky Lab w tym obszarze. Oprogramowanie w bazie danych jest automatycznie przydzielane do jednej z 96 kategorii (takich jak gry, przeglądarki, multimedia itd.), co umożliwia firmom stosowanie elastycznej polityki bezpieczeństwa dla swoich pracowników.

Kaspersky Lab współpracuje z ponad 200 producentami oprogramowania, w tym Cisco, Citrix oraz Intel. Współpraca na taką skalę, w połączeniu z wykorzystywaniem opartego na chmurze systemu Kaspersky Security Network, zapewnia szybkie aktualizacje bazy danych Whitelist, co minimalizuje ryzyko błędnego oznaczenia legalnego oprogramowania jako niebezpiecznego. Paul-Andre Fountain, menedżer Partner Relationship Program w HP, powiedział: „Nasi użytkownicy regularnie skarżą się, że nasze oprogramowanie jest błędnie wykrywane jako szkodliwe przez niektóre rozwiązania bezpieczeństwa. Takie pomyłki mają negatywny wpływ na naszą reputację, dlatego tak istotna jest współpraca z producentami ochrony. Program Kaspersky Whitelist pomaga wyeliminować takie incydenty. W ciągu dwóch lat współpracy z Kaspersky Lab nie odnotowaliśmy ani jednego przypadku zaklasyfikowania naszego produktu jako szkodliwego przez programy bezpieczeństwa tej firmy”.

„Jesteśmy przekonani, że białe listy to przyszłość bezpieczeństwa IT. Technologia ta stanowi podstawę nowego i efektywnego scenariusza Default Deny, który zabrania uruchamiania programów z wyjątkiem tych, o których wiadomo, że są bezpieczne. Dzięki najnowszym technologiom flagowe rozwiązanie bezpieczeństwa Kaspersky Lab przeznaczone dla firm - Kaspersky Endpoint Security 8 for Windows – zapewnia niezrównaną ochronę danych korporacyjnych” – powiedział Andriej Erefiemow, dyrektor Whitelisting and Cloud Infrastructure Research, Kaspersky Lab.

Informacje o korporacyjnych rozwiązaniach bezpieczeństwa Kaspersky Lab można znaleźć na stronie: http://www.kaspersky.pl/beready.

Informację oraz infografikę można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.