17 lipca 2012

Kaspersky Security Scan - darmowe narzędzie umożliwiające sprawdzenie stanu bezpieczeństwa komputera

Kaspersky Lab informuje o premierze rozwiązania Kaspersky Security Scan - nowego bezpłatnego narzędzia przeznaczonego do sprawdzania stanu bezpieczeństwa komputera. Jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy obecnie nie korzystają z żadnego programu antywirusowego lub mają wątpliwości odnośnie swojego aktualnego oprogramowania bezpieczeństwa i poszukują "drugiej opinii". Ponadto, narzędzie to pozwala użytkownikom zapoznać się z czołowymi w branży technologiami bezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab. Kaspersky Security Scan jest łatwy w instalacji i użytkowaniu i działa wraz z innymi rozwiązaniami antywirusowymi.


Kaspersky Security Scan to niewielkie narzędzie zoptymalizowane pod kątem szybkiej instalacji bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności dodatkowych i powtórnego uruchamiania systemu. Jest ono kompatybilne z innymi rozwiązaniami bezpieczeństwa, dostarczając użytkownikowi „drugą opinię” odnośnie stanu bezpieczeństwa. Od razu po zainstalowaniu Kaspersky Security Scan jest gotowy do sprawdzenia systemu, przeprowadzając skanowanie w poszukiwaniu szkodliwych programów, stanu ustawień bezpieczeństwa systemu Windows oraz luk w popularnych programach. Domyślnie, skanowanie systemu jest wykonywane automatycznie trzy razy w tygodniu, jednak ustawienia te mogą zostać zmodyfikowane przez użytkownika. Istnieje możliwość przeprowadzenia szybkiego lub pełnego skanowania systemu.

Nikołaj Griebiennikow, dyrektor technologiczny, Kaspersky Lab, powiedział: "Komputer osobisty - stacjonarny czy przenośny - nadal stanowi podstawowe narzędzie komunikacji dla większości użytkowników. Niepokojące jest to, że miliony komputerów na całym świecie posiadają ochronę słabej jakości lub nie mają zainstalowanego żadnego oprogramowania bezpieczeństwa. Idealnym rozwiązaniem dla takich urządzeń jest Kaspersky Security Scan. Narzędzie to sprawdza stan bezpieczeństwa komputerów użytkowników, informuje ich o wszelkich wykrytych zagrożeniach i pomaga znaleźć odpowiednie rozwiązanie do ochrony w czasie rzeczywistym oferowane przez Kaspersky Lab”.


Interfejs programu Kaspersky Security Scan


Po skanowaniu użytkownik otrzymuje pełny raport, pokazujący wszystkie wykryte zagrożenia bezpieczeństwa w kilku kategoriach. Użytkownik otrzymuje również poradę odnośnie najlepszego z dostępnych, w pełni funkcjonalnego i działającego w czasie rzeczywistym rozwiązania bezpieczeństwa oferowanego przez Kaspersky Lab, które pomoże wyleczyć zainfekowany system i zapewni zaawansowaną, stałą ochronę. Chociaż Kaspersky Security Scan potrafi wykrywać większość szeroko rozpowszechnionych szkodliwych programów, nie został stworzony w celu zapewnienia pełnej ochrony systemu i wykrywania niektórych z najbardziej złożonych szkodliwych programów, takich jak rootkity czy bootkity.

Powszechnie wiadomo, że wielu użytkowników na całym świecie korzysta z darmowego oprogramowania bezpieczeństwa. Jednak takie rozwiązania nie zawsze zapewniają najwyższy poziom ochrony. Niezależna ocena darmowego oprogramowania bezpieczeństwa przeprowadzona niedawno przez uznane laboratorium testujące AV-Test (http://www.kaspersky.pl/about.html?s=news_press&cat=1&newsid=1668) wykazała, że najpopularniejsze darmowe oprogramowanie antywirusowe pominęło znaczną liczbę szkodliwych programów w teście odwzorowującym realne warunki korzystania z komputera i internetu. Dla użytkowników takich darmowych produktów Kaspersky Security Scan może stanowić cenne narzędzie okresowego sprawdzania stanu bezpieczeństwa, które umożliwia również przegląd i porównanie możliwości ochrony oferowanych przez jednego z czołowych na świecie producentów komercyjnego oprogramowania bezpieczeństwa.

Kaspersky Security Scan można pobrać za darmo na oficjalnej stronie internetowej Kaspersky Lab: http://products.kaspersky-labs.com/products/multilanguage/special/kss2/kss12.0.1.117mlg_en_ru_fr_de.exe.

Więcej informacji o aplikacji można znaleźć na stronie http://www.kaspersky.pl/kaspersky_security_scan.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.