18 maja 2012

Kaspersky Lab zawarł umowę partnerską z Venustech

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje, że zawarł umowę partnerską z Venustech, wiodącym w Chinach dostawcą produktów i rozwiązań do ochrony informacji. W ramach umowy silnik antywirusowy firmy Kaspersky Lab zostanie zintegrowany z czołowymi produktami bezpieczeństwa Venustech, takimi jak UTM, NIPS oraz NIDS.


Komentując nowe partnerstwo, Stephane Le Hir, wicedyrektor działu Global Business Development, Kaspersky Lab, powiedział: „Cieszymy się, że nawiązaliśmy współpracę z Venustech: obie firmy stanowią liderów w swoich dziedzinach. Rozwój w regionie Azji i Pacyfiku ma duże znaczenie dla Kaspersky Lab, a partnerstwo z Venustech stanowi istotny krok naprzód. Venustech będzie dostarczał nasze rozwiązania ogromnej liczbie dużych organizacji nie tylko w Chinach, ale również na całym świecie”.

Najlepsze w swojej klasie rozwiązania firmy Kaspersky Lab wzmocnią możliwości ochrony antywirusowej Venustech, a przez to zapewnią lepszą ochronę klientom tej firmy, do których należą takie duże organizacje, jak China Mobile i narodowa sieć energetyczna. W ramach współpracy z Kaspersky Lab produkty bezpieczeństwa Venustech będą zawierały następujące funkcje:

  • dotychczasową profesjonalną wielordzeniową platformę sprzętową oraz system bezpieczeństwa MIPS64, bezproblemowo integrującą się z produktami Kaspersky Lab (KAV SDK oraz SafeStream);
  • skuteczną ochronę przed najbardziej niebezpiecznym szkodliwym oprogramowaniem i epidemiami wirusów;
  • stałą przepustowość dla każdego rozmiaru plików dzięki unikatowemu, opartemu na strumieniowemu podejściu do skanowania;
  • powiązane produkty bezpieczeństwa Venustech mogą zapewnić użytkownikom końcowym jednocześnie dwa zestawy sygnatur szkodliwego oprogramowania. Użytkownicy mogą sami wybrać, jaki zestaw należy zastosować.

Informacje o Venustech

Założona w 1996 r., firma Venustech jest czołowym dostawcą produktów bezpieczeństwa sieciowego, platformy do zarządzania bezpieczeństwem oraz usług i rozwiązań bezpieczeństwa z prawami własności intelektualnej. Od 23 czerwca 2010 r. Venustech stanowi firmę notowaną na giełdzie Shenzhen Stock Exchange. Jest to pierwsza w Chinach prywatna firma z branży bezpieczeństwa informacji notowana na giełdzie.